Advert
Advert
Advert

Karataş; Ergenekon hukuki değil siyasi bir karardır

Ramazan ayının son iftarında kent genelindeki ulusal ve yerel basın kuruluşu temsilcileri ve muhabirleri ile bir araya gelen CHP İl Başkanı Ferhat Karataş, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Karataş; Ergenekon hukuki değil siyasi bir karardır
Karataş; Ergenekon hukuki değil siyasi bir karardırSuriye’de yaşana olaylardan Ergenekon davasına kadar gazetecilerin tüm sorularını cevaplayan Karataş, “Türkiye gündemi son günlerde her anlamda birbiri ardına üzücü olaylarla geçiyor” dedi.

Otel Dedeman’da düzenlenen iftar yemeğinin ardından gündemi değerlendiren İl Başkanı Karataş, “Suriye’de son dönemlerde yine Kürtler üzerine bir kıyım yaşanıyor. Bu olayların daha da büyümemesini ve bir an önce son bulmasını diliyoruz. Suriye’de de Türkiye’de olduğu gibi farklı renklerin bir arada yaşaması bizim içinde son derece önemlidir. Sadece soydaşlarımızın değil her ırktan Türkmen’inden Arap’ına ve Kürt’üne  kadar herkesin özgürce yaşaması Ramazan Bayramı için en büyük dileğimizdir” diye konuştu.


Bir gazetecinin Ergenekon davasının sonuçlanması ile ilgili sorusuna ise Karataş, “Bu tamamen hukuki olmayan bir siyasi karardır. Bu gelişmede bizi son derece yaralamıştır” dedi.

Karataş iftar programının ardından Ceylanpınar’a gideceğini ve burada yaşananları bizzat gözlemleyeceğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!