Advert
Advert
Advert

Karataş, canlı yayında konuştu; Çiftçiyi anlıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, Güneydoğu TV’de canlı yayınlanan ‘Siyasetin S’si’ programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Karataş, canlı yayında konuştu; Çiftçiyi anlıyoruz
Karataş, canlı yayında konuştu; Çiftçiyi anlıyoruz

Barış sürecinden bölgedeki gelişmelere, partisinin çalışmalarından çiftçi sorunlarına kadar her türlü soruyu cevaplandıran Karataş, “Biz halka kulak veriyoruz. Oturarak değil, halkın yanına giderek sorunları dinliyor ve çözüm üretmeye çalışıyoruz” dedi.

Güneydoğu TV’de Müslüm Çap’ın sunduğu ‘Siyasetin S’si’ programının bu haftaki konuğu Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş oldu. Karataş programda kendisine yöneltilen tüm soruları açık ve net bir şekilde yanıtlarken, bölgede yaşanan gelişmelere de geniş yer verildi.

Güneydoğu TV’de her pazar 21:00’de yayınlanan programın bu haftaki konuğu olan CHP İl Başkanı Karataş özellikle barış sürecine değinerek atılacak her türlü olumlu adımı destekleyeceklerini söyledi.

Artık annelerin ağlamaması ve bölgeye refah gelmesi gerektiğinin altını çizen Karataş, “Yıllardır çözüm bulamayan süreç için çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu süreci sonuna kadar destekliyoruz. Artık bölgede refahın, huzurun var olmasını ve gerek sosyal hayatta, gerek ekonomi anlamında gerekse aydınlık gelecek için biz elimizden geleni yapacağız. Ben bu süreç içerisinde de sürekli olarak partimizin doğu ve güneydoğu illerindeki teşkilatları ile görüşmeler yapıyorum. Tüm bölge aynı ifadeleri kullanıyor. Ve ortak temenni de barıştır. Bunun içinde vatandaşı sağduyuya, siyasetçiyi ise oy kaybı gütmeden atılacak adımların sürekliliğine davet ediyorum” dedi.

 

‘ÇİFTÇİNİN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ’

Karataş programın ilerleyen bölümlerinde çiftçilerin sorunlarına da değindi. Mazot ve gübre fiyatlarındaki artışla, ürün satışındaki tezat ilişkiye dikkat çeken Başkan Karataş, “Bölge çiftçisine ceza verilircesine rakamlarda yaşanılan adaletsiz tutum aslında çiftçinin kalkınmadığını aksine daha sıkıntılı günlere itildiğini gösteriyor. Son 10 yıl içerisindeki gübre, mazot ve benzer tüketim gerekçelerine bakıldığı zaman bunlarda değişen yüzdelik oranların ürün satışına yansımadığı gerçeği ile karşılaşıyoruz. Çiftçi giderek dar boğaza itiliyor. Bu tarımda kalkınma değil gerilemenin ta kendisidir. Çiftçimize bu maruz görülmemeli. Çiftçi her anlamda desteklenmeli ve önü açılmalıdır. Türkiye’nin tarım üssü olan GAP ve özellikle Şanlıurfa’da çiftçi tarlasında ziyaret edilmeli ve sorunlar yerinde tespit edilmelidir. Ekonomik rakamları tutturabilmek için çiftçiye fatura kesilmesini biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak doğru bulmuyoruz. Hükümet bölge çiftçisinin yükselen bu sıkıntı seslerine kulak vermelidir” diye konuştu.

Güneydoğu TV Müslüm Çap ‘Siyasetin S’si CHP İl Başkanı Karataş Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş Mazot gübre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu