Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Karataş, 3 dilde ‘Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Karataş, 3 dilde ‘Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2013 Perşembe 22:20
Karataş, 3 dilde ‘Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Mesajında 8 Mart'ın dünya kadınlarının eşitlik, özgürlük ve dayanışma içinde toplumsal hayatta hak ettikleri konuma gelme mücadelesinin simgesi olduğunu ifade eden Başkan Karataş, “Günümüzde kadınların hala baskı, şiddet ve kötü muamelelere maruz kaldığı ortadadır. Ne yazık ki kadınlarımız özellikle bölgemizde erken yaşta evlendirilme, eğitim haklarından mahrum edilme, toplumsal ve siyasi anlamda daha az temsil edilme gibi birçok olumsuzluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Aile içi şiddete maruz kalan, mahkemelerden aile içi şiddete karşı koruma isteyen kadınlarımızın sayısı çığ gibi artmaktadır. Tüm bu sorunların artık konuşulmadığı nice ‘8 Mart’lar özlemiyle tüm kadınlarımızın günün kutluyorum" diye konuştu.

Başkan Karataş, mesajında Kürtçe, Arapça ve Zazaca dillerde ‘Kadın Barışın ve Özgürlüğün Meşalesidir’ ibaresini kullandı. Karataş, “Jin Argura Aşiti û Azadiyê ye (Kürtçe), Cênı Milêva Aşitîyu Azadi yo (Zazaca), Elmer’a meş’alit el hurriyyi vel sulh (Arapça) “dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EVET İçin Kapı Kapı Dolaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com