Advert
Advert
Advert

Karakoyun Deresi temizleniyor‏

30 Mart yerel seçimlerinden sonra Şanlıurfa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte yeni kurulan Eyyübiye Belediyesi, ilçede çalışma başlattı.

Karakoyun Deresi temizleniyor‏
Karakoyun Deresi temizleniyor‏

İki İlçe arasında kalan Karakoyun Deresi’nde hummalı bir temizlik çalışması başlatan Eyyübiye Belediyesi, vatandaşlara da çağrı da bulundu.

Eyyübiye ve Haliliye ilçelerini birbirinden ayıran Karakoyun Deresi’nde bugün Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından titiz bir çalışma başlatıldı. 6 bin 300 metre uzunluğunda olan Karakoyun Deresi, Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Personelleri tarafından bugün sabahın erken saatlerinden itibaren kepçe greyder ve kamyonlarla temizlenmeye başlandı.

5 Haziran Dünya Çevre günü münasebetiyle Eyyübiye İlçesinin Direkli Mahallesi sınırında başlayan Karakoyun Deresi’nde başlatılan temizlik çalışması, bugün sabah 06:00 sularından itibaren başladı. Derede yapılacak olan temizliğin 3 gün süreceği planlanıyor.

Vatandaşlardan duyarlılık istendi

Karakoyun Deresi çevresinde ikamet eden vatandaşların dereye çöp atmamaları konusunda Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce uyarılarda bulunuldu.

Temizlik işleri müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler e yer verildi ‘’Eyyübiye Belediyesi olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren çalışmalarımıza büyük bir titizlik içinde başladık. Bu kapsamda Karakoyun Deresi’ndeki temizlik çalışmaları kapsamında, sabahın erken saatlerinden itibaren birim personeliyle birlikte çalışma yürüttük. Temizlik çalışması 3 gün boyunca devam edecektir. Bu temizlik çalışması bittikten sonra bölgede ikamet eden vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor. Karakoyun Deresi temizlik çalışması Eyyübiye Belediyesi tarafından gerçekleştikten sonra vatandaşlarımızda yapılan temizlik çalışmasına katkı sunmalılar. Vatandaşlarımızın, ilçemizin daha yaşanılabilir daha temiz bir ilçe konumuna kavuşması için temizlik hususunda duyarlılık göstermelerini bekliyoruz’’ifadeleri yer aldı.


Karakoyun Deresi temizleniyor paylaşan: urfaeyyubiyebelediyesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hüseyin kuş     2014-06-06 bakın arkadaşlar dereyi temizlersin 2 gün sonra aynı konuma dünüşür ama sen o dereyi nasıl ne çekilde şehrin vaz geçilmezi yapacan onun üstünde çalışmak lazım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir