Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Karaköprülü Kadınlardan Kızılaya Ziyaret

Karaköprülü Kadınlardan Kızılaya Ziyaret

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2010 Cumartesi 12:14
Karaköprülü Kadınlardan Kızılaya Ziyaret

 

29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası olmasından dolayı AK PARTİ Karaköprü Kadın Kolları Başkanı Bahar Gül Yılmaz, parti üyeleriyle birlikte Şanlıurfa Kızılay Kan merkezini ziyaret ederek “kan” bağışlama konusunda kadınları bilgilendirdi.

Kızılay kan merkezini ziyaretle ilgili konuşan Bahar Gül Yılmaz; “AK PARTİ Karaköprü Kadın Kolları Teşkilatı olarak 29 Ekim–04 Kasım Kızılay haftası nedeniyle Kızılay Kan Merkezine ziyarette bulunduk. Kızılay Derneğinin kuruluş amacı ve çalışmaları konusunda kendilerinden bilgi aldık. Kızılayın, halka yaptığı yardımlar, yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardan, bağışlardan oluşur. Bölgesel Kan Merkezleri Projesi ile ülkemizin kan sorununu çözmeyi hedefleyen Türk Kızılayı, ülkemizin kan gereksiniminin önemli bir bölümünü karşılamaktadır. Kızılay’a kan vermek hem insan sağlığı yönünden önemli hem de insanlarda sosyal sorumluluğu geliştirmektedir. Duyarlı ve sağlık sorunu bulunmayan vatandaşları kan merkezlerimize ya da mobil bağış arenalarımıza bekliyoruz ifadelerini kullanan Kızılay yetkilileri, Kızılayın ana vazifesinin hastaların kan ihtiyacını karşılamak olduğunu ifade ederek, bu çerçevede hız kesmeden sürekli kan bağışı kabul ettiklerini söyledi. Kimlerin kan verebilecekleri hakkında da açıklamalarda bulunan yetkililer, 18 yaşını bitirmiş, 65 yaşından gün almamış sağlıklı vatandaşlarımızdan kan bağışlarını kabul ediyoruz dedi. İnsanlığa hizmet aşkıyla görevini yapan Kızılay gönüllülerinin ve tüm çalışanlarının Kızılay Haftasını kutlayarak kurumdan ayrıldık. Çeşitli broşürlerle bizleri aydınlatan kurum çalışanlarına sıcak karşılamalarından dolayı teşekkürlerimizi iletiriz” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com