Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Karaköprülü kadınlardan engellilere ziyaret

Karaköprülü kadınlardan engellilere ziyaret

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2010 Pazar 14:01
Karaköprülü kadınlardan engellilere ziyaret

 

AK Parti Karaköprü Kadın Kolları Başkanı Bahar Gül Yılmaz öncülüğündeki Kadın Kolları heyeti, “Engelliler Haftası” sebebiyle, Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdam Derneğini ziyaret etti. Yapılan ziyarette engellilerin sıkıntılarını, isteklerini dinleyen Yılmaz, engelli olan veya olmayan tüm bireylerin bu derneklere katılım sağlamasını, duyarlılık göstermesini ve en önemlisi manevi desteklerini eksik etmemeleri gerektiğini vurguladı.Engelli vatandaşlarımızın problemlerinin çözümünde kurumlar ve şahıslar olarak herkese büyük sorumluluklar düşmektedir. Ziyaretten çok memnun kalan dernek mensupları, AK Parti Karaköprü Kadın Kollarına bu sağduyulu ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

AK Parti Karaköprü Kadın Kolları Başkanı Bahar Gül Yılmaz; “İş Kur aracılığıyla engelli kursiyerler için eğitim veren derneğin Eğitim ve Üretim Atölyesini gezme imkanı bulduk. Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla verecekleri okuma yazma kursuna katılım için başvuruları kabul ettiklerini söyleyen dernek başkanı Habib Polat, bunu kendilerinde sosyal bir sorumluluk olarak gördüklerini belirtti.

Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdam Derneği öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere ortopedik özürlülerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal rehabilitasyonu için hizmet vermektedir.Toplumumuzda azımsanmayacak bir oranda bulunan engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlara dikkat çekmek ve çözümüne katkı sağlamak amacıyla Engellilere yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir dedi..Aynı zamanda  isteyen herkesin katılabilceği Tiyatro Kursunun çalışmalarını başlatan Omurilik Felçlileri İstihdam Derneği Yönetimi, Avrupa Birliği Projesi kapsamında finanse edilen Tiyatro Kursu Projesinde yer almak  ve tiyatro oyunlarında rol almak isteyen vatandaşların dernek merkezine başvurabileceklerini belirtti..

 

Türkiye İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü 26/04/2010 tarihli tutanağı ile engelliler için eğitim amaçlı sağlanan makineler Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdam Derneğimize zimmetlendi.Fakat makinelerin 2 yılı dolmasına rağmen derneğimiz tarafına verilmemiştir.Bu konu hakkında yasal hakkımızı talep ediyoruz diyerek isteklerini bildiren dernek sorumluları yetkililerden çözüm bekliyor.

 

03 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bizler de, özürlülerin toplum yaşamına diğer insanlarla eşit fırsatlarda katılabilmesi için tüm toplum kesimlerinin, kentlileri, merkezi ve yerel yönetimlerini bu bilinç üzere hareket ve müdacele etmeye çağırıyor, 8,5 milyonu aşan engellimizin hayatının her anında ve her safhasında hiçbir engelle karşılaşmadan yaşamasını temenni ediyoruz” dedi

 www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com