Advert
Advert
Advert

Karaköprüde yön levhaları asıldı

Karaköprüde yön levhaları asıldı
Karaköprüde yön levhaları asıldı

Karaköprü Belediyesi, sürücü ve yayaların gidecekleri yere kolayca ulaşmasını ve trafik akışının rahatlaması için kavşaklara ve yol güzergâhlarına yön bilgi levhaları yerleştirdi.

 

Karaköprü Belediyesi, bir yıl boyunca yaptığı teknik incelemeler sonunda beldede trafik yön bilgi levhalarının olmadığını tespit etti. Sürücülerin ve yayaların gidecekleri bölgeleri bulmakta zorluk yaşadığını, özellikle şehir dışından gelenlerin bu konuda zorlandığını tespit eden Karaköprü Belediyesi söz konusu kavşaklara ve yollara gece ve gündüz rahatlıkla görülebilen trafik yön bilgi levhası yerleştirdi.

 

Karaköprü belediye başkanı Av.Nihat Çiftçi, Trafiğin güvenli bir şekilde akması, Karaköprü’de yaşayan veya kente gelen konuklarımızın ulaşmak istedikleri yeri kolaylıkla bulabilmesi için gerekli çalışmaları yaptık. Sürücülerin gece ve gündüz rahatlıkla görebileceği şekilde özel malzemelerden yapılan yön levhaları teknik bir çalışma ile hizmete sunuldu. Ayrıca bu yeni levhalarımız Avrupa Birliği’nin öngördüğü dünya standartlarında. Karayolları standartlarında uygun harf yükseklikleri ve ebatları ile sürücüler levhaları rahatlıkla görüp okuyabiliyor olduğunu dile getiren Başkan Çiftçi, yaptığı açıklamada şöyle dedi “Yaklaşık 1 yıldır bu konu ile ilgili arkadaşlarla gerekli teknik çalışmaları yaptık. Karaköprü’de daha önceden trafik,  sinyalisazyon ve levhalama anlamında hiçbir çalışma yoktu, bunları yapıp bitirdik. Yön aslında bir yabancının gelip o kenti rahat bir şekilde, merkezi noktalara gitmesini ve ulaşmasını sağlıyor. Artık Karaköprü büyüyor gelişiyor, buraya gelen yabancı misafirler yön levhalarını kullanarak istedikleri yere rahat gidebilirler. Şuan montaj çalışmaları yapılıyor birkaç gün içinde Gap bulvarında ve diğer yerlerde tamamı ile bitirilip hizmete girecektir. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır