Advert
Advert
Advert

KARAKÖPRÜDE SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ-video

Karaköprü Belediyesi ve Karaköprü Toplum Sağlığı Merkezi tarafından halkı bilinçlendirmek adına sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

KARAKÖPRÜDE SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ-video
KARAKÖPRÜDE SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ-video

2014 yılı Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edildiği ve Fiziksel hareketsizliğin azaltılabilmesi için Karaköprü Belediyesi ve Karaköprü Toplum Sağlığı Merkezi tarafından halkı bilinçlendirmek adına öncelikle el ilanları dağıtılarak daha sonra bir yürüyüş düzenlendi. Sağlıklı yaşam için yürüyüşünün start verileceği Karaköprü Şenevler Mahallesinde bulunan Mahmut Tuncer Parkında öğrenciler ve vatandaşlar ile bir araya gelen Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi toplumsal duyarlılığı arttırmak adına vatandaşlara proje ile ilgili el ilanları dağıtarak ardından hep birlikte sağlıklı yürüyüş gerçekleştirdiler.

BAŞKAN ÇİFTÇİ, “SAĞLIKLI TOPLUM OLMA YOLUNDA BİZİMDE İLERLEMEMİZ GEREKİYOR”

Başkan Çiftçi, Sağlıklı yürüyüş öncesi yaptığı açıklamada; “Bugün gerçekten çağımızın hastalığı olan hem obezite ile mücadele hem de yürüyüş anlamında spor yapabilme adına bir yürüyüş planlamış durumdayız. Tabiî ki Şanlıurfa gelişiyor Karaköprü gelişiyor sağlıklı toplum olma yolunda bizimde ilerlememiz gerekiyor. İnşallah halkımızla öğrencilerimizle ile birlikte güzel bir şekilde yürüyeceğiz bunu da bir yaşam şekli haline getirmeyi planlıyoruz. Karaköprü Sosyal bir kent yaşanılabilir bir kent tüm mahallesi ile insanı ile çocuğu ile gençleri ile sağlıklı bir şekilde yürümenin hedefini koyuyoruz. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum teşekkür ediyorum.

Bizlerde Karaköprü Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Ben katılım gösteren tüm gençlerimizi tebrik ediyorum. Özellikle bayanları bekliyoruz gerçekten onların sağlığını düşünüyoruz sağlığını düşünen bir kadro var burada Karaköprü’müze hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.


Karaköprü Belediyesi ve Karaköprü Toplum... paylaşan: karakoprubasin

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler