Advert
Advert
Advert

Karaköprüde Polis merkezi

Karaköprüde Polis merkezi
Karaköprüde Polis merkezi

Karaköprü’nün Polis sorumluluğuna geçmesinin ardından, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ve Karaköprü Belediyesi iş birliği ile GAP bulvarı (Diyarbakır) yolu üzerinde kurulan Karaköprü polis merkezi Karaköprülülere hizmet verecek protokol imzalandı.

 

Polis merkezi yer tahsisi protokolü imzalandı

Karaköprü Belediyesine ait Kültür Merkezinde bulunan konferans salonunda yapılan huzur toplantısına, Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Emniyet Müdür Sabri Durmuşlar, Şanlıurfa Beldeyi Başkan Vekili Ahmet Al, Emniyet Müdürü Yardımcıları, Mahalle Muhtarları, Esnaflar, Toplum Destekli Polisler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantı öncesinde Şanlıurfa Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Yılmaz tarafından yapılan hizmetlerle ilgili bir slayt filmi izlendi. Daha sonra toplantıya katılan mahalle muhtarları, esnaflar ve vatandaşlar sorunlarını, önerilerini dile getirdiler. Özellikle asayiş ve trafikle ilgili sorunların dile getirildiği toplantıda, sebepleri ile çözümleri üzerinde durulurken, Belediye ve Emniyet yetkilileri talepleri ve soruları cevapladı, eksikleri ve önerileri not aldılar.

Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, “Belediyede göreve geldiğim günden beri Karaköprü’nün bir kent olduğunu, kentin güvenliğinin polise teslim edilmesi gerektiği hususunda çeşitli çalışmalar yaptık ve Karaköprü tamamıyla Emniyet Müdürlüğü sorumluluğuna dahil edildi. Karaköprü’nün Polis sorumluluğuna geçmesi hususunda çaba ve gayretleri olan, Sayın valimiz Nuri Okutan ve İl Emniyet Müdürümüz Sabri Durmuşlar’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Şanlıurfa Emniyet Müdür Sabri Durmuşlar ise “Şanlıurfa polisi olarak bütün vatandaşlarımız ve hemşerilerimiz ile iyi bir dialog, güven ve dayanışma içersindeyiz, bu destekleriniz bize güç katıyor. Devletimizin bize sunduğu imkanlar çerçevesinde sizlerin mal ve can güvenliği sağlamak için gayret ediyoruz, Yasalar ile belirlenmiş emniyet ve asayiş hizmetlerimizin yanında sosyal ihtiyaçların karşılanması yönünde mahalli idareler, yerel yöneticiler, Okul idarecileri, sivil toplum örgütleri, basın kuruluşları ve toplumun her kesimi ile iş birliği içersinde bulunarak bölgemizi bir huzur şehri yapma gayreti ve çabası içindeyiz” dedi. Huzur toplantısı sonrasında, Karaköprü’de faaliyet gösterecek olan polis merkezinin yer tahsisi ile ilgili Karaköprü Belediyesi ve Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü arasında protokol imzalanarak, GAP bulvarı (Diyarbakır) yolu üzerinde kurulan Karaköprü polis merkezi artık vatandaşlara hizmet verebilecek.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik