Advert
Advert
Advert

KARAKÖPRÜDE KENTSEL DÖNÜŞÜM -VİDEO

KARAKÖPRÜDE KENTSEL DÖNÜŞÜM -VİDEO
KARAKÖPRÜDE KENTSEL DÖNÜŞÜM -VİDEOŞanlıurfa Karaköprü İlçesinde bulunan eski yerleşim alanları kentsel dönüşüm ile yıkılarak yerlerine modern yapılar kuruluyor.

Türkiye genelinde bazı illerde başlatılan kentsel dönüşüm hareketini daha önceki yıllarda da uygulamaya koyan Karaköprü Belediyesi, yapmış olduğu teknik çalışmalar ile ilçedeki eski yerleşim alanlarını yıkarak yerlerine modern ve çağdaş yapıların oluşmasını sağlıyor. Karaköprü’deki eski köy yerleşim alanları etap etap imar hakkı verilerek yıkılıyor. Mülk sahiplerine imar hakkını verip, imar düzenlemelerini yaptıktan sonra vatandaşla iş birliği içersinde bunların yıkımı gerçekleşiyor.

Merkez mahallesindeki yıkımı inceleyen Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi şunları dile getirdi; “Özelikle hükümetimizin gündeminde olan gerçekten Türkiye için önem arz eden gecekonduların ortadan kalkması önemli bir husus şimdi Karaköprü yepyeni bir şehir bizimde mezra olarak daha önce köyümüze bağlı olan mezralarımız vardı. Köy yerleşim yeri vardı şimdi planlamada bu hususlar hepsi dikkate alınarak özellikle kentin dönüşebilmesi için imarlı hale gelebilmesi için gecekondu yapıların yıkılabilmesi için meclisimiz, encümenimiz gerekli olan çalışmaları, kararlarını aldılar. Bugünde artık burada bu bölgede Merkez Mahallemizde son gecekonduyu yıkıyoruz ve tarihe gömüyoruz. Karaköprü’deki tüm arkadaşların düşüncesi şu köy yerleşim yeri de dahil olmak üzere bir tek gecekondu bile kalmayacak hepsi imarlı yapılar ruhsatlı yapılar ve gerçekten de yapı denetimden geçmiş yapılara kavuşacak ben öncelikle emeği geçen herkesi kutluyorum, tebrik ediyorum, maliklere hayırlı uğurlu olsun Karaköprü’nün çehresi değişiyor değişmeye de devam edecektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik