Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem KARAKÖPRÜDE KENTSEL DÖNÜŞÜM -VİDEO

KARAKÖPRÜDE KENTSEL DÖNÜŞÜM -VİDEO

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2013 Cuma 19:47
KARAKÖPRÜDE KENTSEL DÖNÜŞÜM -VİDEOŞanlıurfa Karaköprü İlçesinde bulunan eski yerleşim alanları kentsel dönüşüm ile yıkılarak yerlerine modern yapılar kuruluyor.

Türkiye genelinde bazı illerde başlatılan kentsel dönüşüm hareketini daha önceki yıllarda da uygulamaya koyan Karaköprü Belediyesi, yapmış olduğu teknik çalışmalar ile ilçedeki eski yerleşim alanlarını yıkarak yerlerine modern ve çağdaş yapıların oluşmasını sağlıyor. Karaköprü’deki eski köy yerleşim alanları etap etap imar hakkı verilerek yıkılıyor. Mülk sahiplerine imar hakkını verip, imar düzenlemelerini yaptıktan sonra vatandaşla iş birliği içersinde bunların yıkımı gerçekleşiyor.

Merkez mahallesindeki yıkımı inceleyen Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi şunları dile getirdi; “Özelikle hükümetimizin gündeminde olan gerçekten Türkiye için önem arz eden gecekonduların ortadan kalkması önemli bir husus şimdi Karaköprü yepyeni bir şehir bizimde mezra olarak daha önce köyümüze bağlı olan mezralarımız vardı. Köy yerleşim yeri vardı şimdi planlamada bu hususlar hepsi dikkate alınarak özellikle kentin dönüşebilmesi için imarlı hale gelebilmesi için gecekondu yapıların yıkılabilmesi için meclisimiz, encümenimiz gerekli olan çalışmaları, kararlarını aldılar. Bugünde artık burada bu bölgede Merkez Mahallemizde son gecekonduyu yıkıyoruz ve tarihe gömüyoruz. Karaköprü’deki tüm arkadaşların düşüncesi şu köy yerleşim yeri de dahil olmak üzere bir tek gecekondu bile kalmayacak hepsi imarlı yapılar ruhsatlı yapılar ve gerçekten de yapı denetimden geçmiş yapılara kavuşacak ben öncelikle emeği geçen herkesi kutluyorum, tebrik ediyorum, maliklere hayırlı uğurlu olsun Karaköprü’nün çehresi değişiyor değişmeye de devam edecektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com