Advert
Advert
Advert

Karaköprüde Geleneksel Ramazan Sokağı

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi, vatandaşların daha iyi bir ramazan geçirebilmesi için her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel Ramazan Sokağı etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Karaköprüde Geleneksel Ramazan Sokağı
Karaköprüde Geleneksel Ramazan Sokağı

Karaköprü Ali Baba Parkının yanında bulunan büyük bir alanda yapılan geleneksel Ramazan Sokağı etkinlikleri her gece değişik bir programla (Sıra Gecesi gurupları, İlahi gurupları, Şiir dinletileri, tasavvuf müziği, semazen, meddah gösterileri ve birçok sanatsal faaliyetleri olan gurup ve sanatçılar) sahne alırken, özellikle ailelerinde rahatlıkla gelip hem alışveriş (giyim, zücaciye ve gıda reyonları, çay bahçesi) yapıyor hem de çocuklarını lunapark (atlıkarınca, Gondol, salıncak, çarpışan oto) imkânından yararlandırarak başta Karaköprü halkı olmak üzere Şanlıurfa merkezden de gelen vatandaşlar alanı doldurarak ramazanı dolu dolu yaşama fırsatı buluyorlar.

RAMAZAN SOKAĞI DOLDU TAŞTI
Karaköprü beldesinde bulunan ramazan sokağı alanında yapılan etkinliğe Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Başkan yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez ve yönetim kurulu üyeleri, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Ak Parti Karaköprü Belde Teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ramazan sokağına yoğun ilginin gösterildiği gecede Guruplar Hafızlar İlahi gurubu sahne alarak vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Geleneksel Ramazan Sokağı’nın bu yılki açılış programında vatandaşlara öncelikle Belediye hizmetlerinin bulunduğu bir tanıtım film gösterimi yapıldı ardından Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, selamlama konuşması yaparak şunları söyledi; “Değerli Karaköprü’lüler Ramazan Karaköprü’de bir başka olsun dedik ve 4 yıldır geleneksel Ramazan sokağını yaşatıyoruz, vatandaşlarımızın burada huzur içersinde ramazan ayının o maneviyatını o güzel feyzini ve bereketini yaşamaları için tertipledik” dedi. Ardından Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez, bir konuşma yaparak “Az önce birlikte izlediğimiz görüntülerde gerçekten çok kısa bir sürede Karaköprü’müzün ne kadar değiştiğini görmüş olduk, ben bu çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum çünkü bende Karaköprü’lüyüm Karaköprü’de yaşıyorum” dedi.

Daha sonra programa gelen davetliler alanda bulunan alış veriş stantlarını gezip esnafa katkı amacıyla alışveriş yaptılar.
www.balikligol.com

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi Ramazan sokağı devam ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır