Advert
Advert
Advert

Karaköprü'de 2 öğretmen tacizden görevden alındı

Şanlıurfa'da, 16 yaşlarındaki liseli 2 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 2 kez çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 2 öğretmen, Karaköprü Kaymakamlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı

Karaköprü'de 2 öğretmen tacizden görevden alındı
Karaköprü'de 2 öğretmen tacizden görevden alındı

 İsmail Nazif Bayraktar Kız Teknik Meslek Lisesi’nde okuyan 16 yaşındaki G.A. isimli kız öğrenci, rehberlik öğretmenine okulun müdür yardımcısı H.T. ile edebiyat öğretmeni M.K. ve sevgilisi olduğu iddia edilen adı açıklanmayan bir kişinin cinsel saldırısına uğradığını anlatması üzerine polis, 2 öğretmeni gözaltına aldı.

Emniyetteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen öğretmenler, geçen hafta sevk edildikleri mahkemede adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. G.A. ise, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne ait kız yurduna yerleştirilip korumaya alındı.

Karaköprü ilçe Kaymakamlığı, Şanlıurfa’nın Merkez Karaköprü ilçe Kaymakamlığı İsmail Nazif Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 16 yaşındaki bir kız öğrenciye cinsel tacizde bulunulması olayına ilişkin açıklama yaparak, olaya karışanlar hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

Cinsel istismar olayına karışanlar hakkında soruşturma açıldığı belirtilen açıklamada, “Okulda görev yapan bir Müdür Yardımcısının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu, okul idaresine ve yetkililere bildirmesi ve bu bildirimin de bir tutanak ile 24.04.2015 tarihinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Kaymakamlığımıza sunulması üzerine, aynı gün İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konu ile ilgili soruşturma yapmak üzere müfettiş talep edilmiş ve 28.04.2015 tarihinde Valilik makamınca iki Maarif Müfettişi soruşturma yapmak üzere görevlendirilmiştir. Konu adli mercilere intikal etmiş olup, bir Müdür Yardımcısının dışında bir öğretmen ile ilgili olarak da soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

Maarif Müfettişlerince kendilerine sunulan rapora değinilen açıklamanın devamında, “29.04.2015 tarihinde Kaymakamlığımıza sunulan ön raporda; İsmail Nazif Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde görev yapan ve haklarında soruşturma yürütülen bir müdür yardımcısı ve öğretmenin, görevlerinin başında kalmaları sakıncalı görülmüş ve ihtiyati bir tedbir olarak görevlerinden uzaklaştırılmaları teklif edilmiştir. Düzenlenen ön rapor doğrultusunda kaymakamlığımızca ilgililer hakkında ihtiyati bir tedbir olarak görevden uzaklaştırma kararı verilmiştir. Konu ile ilgili adli ve idari soruşturmalar devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye kodlarına dönüyor! Milli İlaç için geri sayım...
Türkiye kodlarına dönüyor! Milli İlaç için geri sayım...
Urfa'ya hasta ziyaretine gelen kişiyi kan davalıları öldürdü öldürüldü
Urfa'ya hasta ziyaretine gelen kişiyi kan davalıları öldürdü öldürüldü