Advert
Advert
Advert

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ TURİZME SAHİP ÇIKIYOR

Güneydoğu’nun ve Şanlıurfa’nın parlayan yıldızı olan Karaköprü İlçesi Turizmde de atağa geçti.

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ TURİZME SAHİP ÇIKIYOR
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ TURİZME SAHİP ÇIKIYOR

 Belediye Meclisi Mart ayı oturumunda alınan karar doğrultusunda İlçeye bağlı Mustafacık mahallesi sınırlarında bulunan Karababa Tepesi’nin yamaç paraşütü alanı olarak ve Küçükalanlı mahallesinde bulunan tarihi kalıntıların turizme kazandırılması için karar alındı.  

  Karaköprü Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda önemli kararlar alındı.

Alınan karar doğrultusunda İlçeye 20 Kilometre uzaklıktaki Mustafacık Mahallesi sınırlarında yer alan Karababa Tepesi’nin bulunduğu alanın yamaç paraşütü sporunun yapılması ve turizme kazandırılması için Kültür Komisyonuna havale edildi.

Yine ilçeye 25 kilometre uzaklıkta bulunan Küçükalanlı mahallesinde bulunan tarihi mağaralar ve kalıntıların gün yüzüne çıkarılıp turizme kazandırılması da komisyona havale edilen konular oldu.

Tarih ve Turizme sahip çıkan Karaköprü Belediyesi aldığı meclis kararı ile Dünya’da sadece Karaköprü ilçe sınırları içerisinde bulunan kuşların araştırılması için de karar aldı.

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, meclis toplantısı sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Meclis otururumuzda Karaköprü'nün kırsalda özellikle tarih, turizm ve doğa anlamında önemli kararlar alındı. İlgili komisyonlarımız konu hakkında gerekli çalışmaları yapacaklardır. Gerek Karaköprü'de yaşayan doğal varlıklar (kuş çeşitleri) gerek tarih ve kültürel varlıklar (tarihi alanlar) gerekse doğa sporu anlamında yamaç paraşütü sporunun yapılacağı yer ile ilgili zemin araştırmaları komisyon tarafından araştırılacaktır. Biz Karaköprü ilçesinin bu güzel tabiatın sunmuş olduğu güzellikleri halkımızla buluşturmayı planlıyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!