Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Karaköprü Belediye Başkanı Çiftçi'den kadınlara büyük destek VİDEO

Karaköprü Belediye Başkanı Çiftçi'den kadınlara büyük destek VİDEO

Karaköprü Belediyesi bünyesinde açılan kurslara katılan bayanlar iş sahibi oluyor. Hem meslek sahibi olan hem de bütçeye katkı sunan kadınlar ise bu desten dolayı mutluluklarını ifade ediyorlar.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2015 Salı 15:46
Karaköprü Belediye Başkanı Çiftçi'den kadınlara büyük destek VİDEO

 Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Açtığımız kurslardan sertifika alan kursiyerlerimiz aile bütçesine katkı sağlıyor” dedi.

 

Karaköprü Belediyesine bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren (dikiş-nakış, okuma-yazma, el sanatları, resim, kuaförlük, bilgisayar, 3 boyutlu resim ve halı dokuma) kurslarına gelen bayanlar burada aldıkları eğitim sonrasında aile bütçesine katkı sağlıyorlar.

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Kültür Merkezindeki kurslardan bugüne kadar binlerce bayanın mezun olduğunu belirtti.

Kurslardan eğitim alan vatandaşlara kurs bitiminden sonra sertifika verildiğini ifade eden Başkan Çiftçi, “Karaköprü ilçemizde yaşayan kadınlarımız kültür merkezimizde eğitim alıyorlar. Eğitimileri Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütüyoruz. Eğitim sonrası sertifika veriliyor. Bu merkezimizde bayanlarımız için Kuaför, dikiş nakış, el sanatları, el tasarımı, resim ve halı dokuma anlamında kurslarımız veriliyor. İlçe halkının bizden talebi neyse bizde o yönde kurs açıyoruz. Bayanlarımızın gelip bu merkezimizde bir şeyler öğrenmeleri, bu alanda kendilerini geliştirmeleri ve hayat anlamında kendilerini geleceğe hazırlamaları Karaköprü Belediye Başkanlığının önemle üzerinde durduğu konulardan biri tanesidir” dedi.

Kültür merkezinin 5 yıldan bu yana hizmet verdiğinin altını çizen Başkan Çiftçi, “Kültür merkezimizde kursa katılıp mezun olan binlerce vatandaşımız var. Şuan meslek anlamında eğitim alanlar kursu bitirdikten sonra kendi işletmelerini açıyorlar. Kendi aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Bizim düşüncemiz nitelikli insan ortaya çıkarmak, Onları meslek sahibi etmektir” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com