Advert
Advert
Advert

Karaköprü Akpınar Deresi Tarih Oluyor

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi, Akpınar Deresi ıslah projesi için başlatmış olduğu çalışmaları hızlı bir şekilde devam ettirerek 1.etap peyzaj çalışmalarına ulaştı.

Karaköprü Akpınar Deresi Tarih Oluyor
Karaköprü Akpınar Deresi Tarih Oluyor
Karaköprü Beldesi için önemli risk teşkil eden Akpınar Deresi için göreve gelir gelmez kolları sıvayan ve alınan meclis kararı ile çalışmaları başlatan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, yaptığı açıklamada 2012 yılının sonunda bitecek olan Proje çalışması ile artık Akpınar Dersinin tarih olacağını söyledi.

Çiftçi:  “Şimdi Akpınar deresi Karaköprü için çok önemli bir noktadadır taşkın korumanın yapılar için risk teşkil etmemesi için göreve geldiğimiz 2009 ayında meclisimizde karar aldık, DSİ 15. Bölge Müdürlüğü ile protokol yaptık ve hemen proje çalışmalarında bulunduk, projelerimiz DSİ 15. Bölge Müdürlüğümüz ile ortaklaşa gerçekleşiyor, bizler tüm yol bağlantı noktalarını ve yine derede geçen alt yapıların sağ ve sol sahil olarak deplase ettik, DSİ ise kanal çalışmasını son sürat bir şekilde devam ettiriyor, bizlerde sağ ve sol sahili iyi değerlendirmek için bu alanda bir projelendirme çalışmasında bulunduk hem sosyal alanlar var hem spor alanları var yürüyüş alanları var ve yine park ve bahçeler anlamında çok güzel yeşil alandan oluşan peyzaj çalışmamız var bu çalışmayı 3 etap halinde planladık ve tüm işlemleri bitti bugünde sahada artık yer teslimi sağlanarak bu çalışmalar yapılıyor 2012 yılının sonunda dere Karaköprü için bir tarih olacaktır, Dere ile ilgili yapmış olduğumuz bu proje çalışması ile Karaköprü’ye bir vizyon bir güzellik tabiat zenginliği katacaktır, Karaköprü’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu