Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Karaköprü Akpınar Dere Islah Ediliyor

Karaköprü Akpınar Dere Islah Ediliyor

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2011 Salı 17:04
Karaköprü Akpınar Dere Islah Ediliyor

DSİ Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa Valiliği ve Karaköprü Belediyesi işbirliği ile yapılan 8 km lik Akpınar Deresi projesi tam hız devam ediyor.

 

Karaköprü de bulunan Akpınar deresinin taşkın koruma çalışmaları için başta Karaköprü Belediyesi olmak üzere, DSİ Genel Müdürlüğü ve DSİ Bölge Müdürlüğü ile Şanlıurfa Valiliğinin büyük çabaları ve gayretleri sayesinde proje geçtiğimiz günlerde hayata geçti. Karaköprü için hayati öneme sahip olan bu dev proje yukarı sırrın deresi ile birlikte yaklaşık 8 km lik bir alanı kapsıyor.

 

DERE ÜZERİNDE 13 ADET KÖPRÜ YAPIMI PLANLANDI

Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, hayata geçirilen ve çalışmalarına tam hız devam edilen, Akpınar Deresi taşkın koruma alanını gezerek inceleme ve denetlemelerde bulunarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Karaköprü’yü iki yakaya bölen Akpınar deresi,  8 km’lik dere taşkın su anlamında son sürat bir şekilde ıslaha devam ediyor. Karaköprü için gerçekten büyük tehlike arz eden ve göreve geldiğimiz günden bu yana muhakkak bu dereyi ıslah edeceğiz diye söz verdik, amaç edindik, projeyi hayata geçirmek için, bu çalışmaları son sürat bir şekilde götürdük, bizlerde tüm kurumların önünü açtık, şimdilik dere çalışmaları son sürat devam ediyor, 1 yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor, hızlı ve mükemmel bir çalışma var, bu dere çalışmasında olduğu gibi Karaköprü’nün tamamı şantiye alanına dönmüş durumda,  bu derenin üzerinde 13 adet köprü yapımı planlanmış durumda bunlar Karaköprü’nün çehresini tamamıyla değiştirecektir, taşkın koruma anlamında, Karaköprü’yü taşkın sudan koruyacaktır, bu projede emeği geçen tüm kurumlara ve şahıslara sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com