Advert
Advert
Advert

Karaköprü 2. spor şöleni başladı

Karaköprü Belediyesi tarafından başlatılan ve bu yıl 2’ncisi düzenlenen “Karaköprü Spor Şöleni” Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in katılımı ile start aldı.

Karaköprü 2. spor şöleni başladı
Karaköprü 2. spor şöleni başladı

Karaköprü Gençlik Merkezinde yapılan Karaköprü 2.Spor Şöleni açılış törenine Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, Karaköprü Belediye meclis üyeleri, Okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Basketbol, Voleybol ve Futbol gibi çeşitli dallarda, Karaköprü’de bulunan toplam 24 ilköğretim ve Lise Okullarındaki yaklaşık 370 öğrencinin ve 37 takımın yarışacağı spor şöleni start aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yapılan törende Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesi Okulu öğrencilerinden Ayşenur Altuğ, ve Anadolu Turizm Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Altıntaş günün anlamını belirten birer konuşma yaptılar. Törende İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala yaptığı konuşmada bu tür etkinliklerde gençler birlik beraberliği, kardeşliği, dostluğu öğreniyor, bu tür örnek çalışmalar çoğalmalıdır ifadesini kullandı.

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Bu yıl 2’ncisini düzenlediğimiz spor şöleninde amaç aslında, öğrencilerimizin, çocuklarımızın Karaköprü’de barış içersinde dostluk içersinde centilmenlik içersinde bir araya getirmek temel düşüncemiz budur, Sosyal belediyeciliği ön plana koymak istiyoruz, müsabakalarda sporun barış, dostluk ve centilmenlik ruhu içersinde olduğunu hiçbir zaman unutmayın, tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise yaptığı konuşmada; “Değerli öğrenciler öncelikle Başkan Çiftçi’yi alkışlamanızı istiyorum, sizlere yeni sezonda yeni aktiviteler hazırlamış, bizler sizlerin iyi yetişmesini, güzel insanlar olmanızı istiyoruz, inşallah iyi eğitimle dünya gençleri ile yarışır hale geleceksiniz, kötü ahlak sahibi olmayacaksınız, iyi insanlar olacaksınız, bunun için çok çalışın, hayırlı turnuvalar diliyorum” dedi. Böyle anlamlı bir spor şöleni ile karşılaşan öğrenciler ise oldukça coşkulu ve heyecanlı olduğu gözlendi.

Daha sonra yapılan ilk Futbol müsabakası (Özel Birikim Lisesi- Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi) için Vali Güvenç ve Başkan Çiftçi, maçın ilk topa vuruşunu gerçekleştirerek maçı başlattılar.

BUGÜNKÜ YAPILAN MÜSABAKALARIN SONUÇALARI

Futbol Maçları:

Özel Birikim Lisesi            : 2 Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi    : 6

Gap End.Tekn.Mes. Lisesi : 6 K.Köprü Çok Programlı Lise     : 1

Mehmet Güneş Lisesi         :0 K.Köprü Anadolu Lisesi            : 2

Gap Anadolu Lisesi           : 8 Anadolu Sağlık Lisesi                : 4

Basketbol  :

Köprü Anadolu Lisesi : 29 Özel Birikim Lisesi    : 37

K.Köprü Fen Lisesi     : 43 Gap Anadolu Lisesi       : 32

Bayan Voleybol:

Gap Anadolu Lisesi            : 0 Gap Kız Anadolu Lisesi :2

Karaköprü Anadolu Lisesi : 0 Güzel Sanatlar Lisesi    :2

Ahmet Pala Mehmet Likoğlu Celalettin Güvenç Albay Emin Dursun Ertuğrul Yıldız Basketbol Voleybol Futbol Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesi Ayşenur Altuğ Nihat Çiftçi Karaköprü Belediye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret