Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Karakayalı’nın isminin okula vermesine tepki gösterdi

Karakayalı’nın isminin okula vermesine tepki gösterdi

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Siverek ilçesinde 1993 tarihinde yaşamını yitiren korucu Kemal Karakayalı’nın isminin okula vermesine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 13:13
Karakayalı’nın isminin okula vermesine tepki gösterdi

Konuyla ilgili TBMM’ye soru önergesi veren Ayhan, Önergesinde şu iddiaları gündeme getirerek İçişleri Bakanı Afkan Ala’nın cevaplandırmasını istedi; “Şanlıurfa ilimizin Siverek ilçesinde 1993 tarihinde korucu olan Kemal KARAKAYALI ve üç korucu arkadaşı trafik kazası sonucu yaşamlarını yitirmişlerdir. Yöre halkının anlatımlarına göre Kemal KARAKAYALI ve üç korucu bir kadını zorla arabaya bindirerek kaçırdıkları iddia edilmektedir. Durumu fark eden kadın direksiyona atılarak kazaya sebebiyet verir. Kazada Kemal KARAKAYALI, üç korucu arkadaşı ve kadın yaşamlarını yitirirler. Korucu KARAKAYALI’nın ismi 21 yıl aradan sonra Siverek ilçesine bağlı Hamam Ören köyünün okuluna verilmiştir.”

Bu bağlamda;
1- Şehitlik mertebesi hangi kanunun ilgili maddesince belirlenmiştir?
2- Korucu Kemal KARAKAYALI’nın şehit kabul edilmesi ilgili kanunda ön görülen kriterleri karşılamakta mıdır?
3- Siverek ilçesine bağlı Hamam Ören köy okuluna “Şehit Kemal KARAKAYALI” ismini hangi devlet kurulunun talebi ve onayı ile verilmiştir?
4- Bakanlığınızın bilgisi dahillinde midir?
5- 21 yıl önce yaşanan olayda yaşamını yitiren köy korucusunu görev icabı değil de trafik kazası
6- sonucunda öldüğü halde şehit kabul edilerek köy okuluna adının verilmiş olmasının yarattığı rahatsızlık ve huzursuzluğu gidermek adına Bakanlık olarak ne gibi girişimleriniz olacak?
7- Bakanlık olarak böyle bir düzenlemede sorumluluğu bulunanlar hakkında herhangi bir soruşturma talimatınız olacak mıdır?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com