Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Karaciğerindeki 12 santimetrelik kist var

Karaciğerindeki 12 santimetrelik kist var

Şanlıurfa’da ameliyata alınan genç öğretmenin karaciğerinde oluşan 12 santimetre büyüklüğündeki kist, yapılan başarılı ameliyatla alındı.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2015 Çarşamba 12:02
Karaciğerindeki 12 santimetrelik kist var

Viranşehir’de yaşayan 28 yaşındaki Hakan DAŞÇİ’nin karaciğerinde bulanan yaklaşık 12x12 santimetre çapındaki kist başarılı bir operasyonla çıkarıldı. Sağlık durumu iyi olan hasta, serviste 3 gün gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde öğretmenlik yapan Daşçi; karın ağrısı, bulantı ve kusma şikâyetleriyle hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda karaciğerinde kist olduğu belirlenen hasta ameliyata alındı. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatta hastanın karaciğerinin sağ lobundan yaklaşık 12 santimetre ebadında kist çıkarıldı.

Yapılan ameliyat sonrası açıklama yapan Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Tolga Faruk Çekiç, hastanın genel durumunun iyi olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Hastamız 28 yaşında erkek. Karın ağrısı, bulantı, kusma şikâyetleriyle polikliniğimize başvurdu. Yapılan tetkiklerde karaciğerde sağ lobda yaklaşık 10-12 santimetre çaplarında bir adet kist olduğunu saptadık. Tetkiklerini yaptıktan sonra kendisine operasyon planladığımızı ilettik. Hastayı ameliyata aldık. Karaciğer segment 7-8 dediğimiz noktalarda yaklaşık 12x12 santimetre çapında dev bir kistle karşılaştık. Bunu total olarak rezeke ettik. Hastanın şu anda genel durumu iyi ve herhangi bir sıkıntısı yok. Takibine devam ediyoruz.”

Ameliyattan sonra serviste dinlenen ve sağlık durumu iyi olan DAŞÇİ ise şöyle konuştu: “Viranşehir’de öğretmenlik yapıyorum. Daha önce de karaciğerimde kist olduğunu biliyordum. Doktorumun yaptığı testlerde bunun çok büyüdüğünü öğrendik. Daha sonra Tolga Bey ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Sağ olsun başarılı bir operasyonla kisti aldı. Resmini gösterdi ve çok büyük olduğunu gördüm.” (Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com