Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Karacadağ Kalkınma Ajansının 2015 yılının program ve bütçesini belirledi

Karacadağ Kalkınma Ajansının 2015 yılının program ve bütçesini belirledi

Şanlıurfa'da gerçekleştirilen Karacadağ Kalkınma Ajansı yönetim kurulu toplantısında; 2015 yılı çalışma programı ve bütçesi ile 2015 yılında uygulanacak mali destek programlarının detayları ele alındı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 17:16
Karacadağ Kalkınma Ajansının 2015 yılının program ve bütçesini belirledi

 Toplantıya Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Diyarbakır Valisi M. Cahit Kıraç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun katıldı.

Toplantıda; Temmuz ve Ağustos 2014 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler, devam eden proje uygulamalarının ilerleme durumları, 2015 Yılı Çalışma Programı ile Bütçesi ve 2015 yılında uygulanacak Mali Destek Programlarının detayları ele alındı.

Toplantıda ilk olarak; ajans tarafından uygulanan 2013 yılı Ekonomik Gelişme (KOBİ) Mali Destek Programının uygulaması tamamlanarak hazırlanan Program Kapanış Raporu Yönetim Kuruluna sunuldu. Bu program kapsamında kendileriyle Nisan 2013 tarihinde sözleşme imzalanan Diyarbakır ve Şanlıurfa'daki 63 işletmenin (KOBİ) projelerini tamamladığı belirtildi.

2014 yılı Temmuz-Ağustos döneminde Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında yapılan 21 proje başvurusu da toplantıda değerlendirildi. Gerçekleştirilen teknik ve mali değerlendirme sonucu başarılı olan 9 projeye yaklaşık 400 bin TL mali destek (hibe) sağlanması kararlaştırıldı.

Düzenlenen toplantıda son olarak; Genel Sekreterliğince hazırlanan 2015 yılı Çalışma Programı ve Bütçe taslağı Yönetim Kuruluna sunuldu. Proje teklif çağrısı yöntemiyle verilecek desteklere ilişkin olarak KOBİ Mali Destek Programı, Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı, Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı, Turizm ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı için Ekim 2014 sonunda proje teklif çağrısına çıkacağı bildirildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'daki Tarım arazilerine DSİ tarafından su verilecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com