Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa’da toplandı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa’da toplandı

Şanlıurfa’da yapılan Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısında başarılı olan 8 projeye yaklaşık 410 bin TL mali destek (hibe) sağlanacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 7 Ağustos 2015 Cuma 00:58
Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa’da toplandı

 Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'in katılımıyla Şanlıurfa’da yapıldı.

Toplantıya aynı zamanda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Dairesi Başkanı Necati Pirinçcioğlu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Metin Aslan, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve ajans yetkilileri katıldı.

Toplantıda Haziran, Temmuz ve Ağustos 2015 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ele alındı. Toplantı ile ilgili olarak Ajans Yönetim Kurulu başkanlığından yapılan açıklamada; 2015 yılında GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın koordinasyonu ve finansmanıyla, Ajans tarafından GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programının yürütüldüğü, program için son başvuru tarihi olan 12 Haziran 2015 tarihine kadar ajansa 13 proje başvurusu yapıldığı bildirildi.

Yapılan Mali ve Teknik değerlendirmeler sonucu bu projelerden 12 tanesinin başarılı olarak kabul edildiği kaydedildi. Doğrudan Faaliyet Desteği Programı Kapsamında 8 Proje Destekleneceğinin bildirildiği toplantıda; 2015 yılı Temmuz döneminde Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında yapılan 9 proje başvurusunun değerlendirildiği, gerçekleştirilen teknik ve mali değerlendirme sonucu başarılı olan 8 projeye yaklaşık 410 bin TL mali destek (hibe) sağlanacağı öğrenildi. Toplantıda; uygulaması sona eren 2013 yılı Turizm Altyapısı Mali Destek Programı, 2013 yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı ve 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı'nın kapanış raporları ile uygulaması devam 2014 yılı KOBİ Mali Destek Programı, 2014 yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı ve 2014 yılı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı'nın ilerleme durumları gözden geçirildi.

Toplantının son bölümünde, Ajans birimlerinin 2015 yılı ilk altı ayı içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetler ile bütçe uygulamaları hakkında Yönetim Kuruluna bilgi verilirken; 2016 Yılı Çalışma Programı, Bütçesi ve Verilecek Mali Destekler de tartışıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com