Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Karaatlı; Eğitimi Eğitimcilere bırakmalıyız

Karaatlı; Eğitimi Eğitimcilere bırakmalıyız

Son günlerde Milli eğitim Bakanlığının dershanelerle ilgili çalışmasına iş dünyasından gelen tepkilere anlam veremediğini söyleyen Şanlıurfa fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı; “Eğitim sanayicinin işi değil, Eğitimi Eğitimcilere bırakmalıyız” dedi.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2013 Pazartesi 13:26
Karaatlı; Eğitimi Eğitimcilere bırakmalıyız

Dershaneler asla fakir fukara için bir avantaj olmadığını söyleyen Karaatlı; “Urfa’da 4 çocuklu bir aile ekmek almaktan zorlanırken 4 çocuğunu ilkokul 4. Sınıftan başlayarak 8-9 yıl çocuğunu dershaneye gönderemez. Bunun maliyetini kaldıramaz. Göndermediği zamanda çocuğu psikolojik baskı altında kalıyor. Dershaneye giden çocuklar karşısında eziklik yaşıyor.  Kaldı ki çok çocuklu bir aile tarlada çalıştırdığı çocuklarını okula gönderemezken nasıl dershaneye göndersin? Ben bu paralı eğitimin son bulması ve okullara kalite gelmesini istiyorum” dedi.

Eğitim konusunda alel acele açıklama yapan sanayicileri de eleştiren Şanlıurfa fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı;  “sivil toplum kuruluşu olarak konuşurken önce aynadan kendimize bir bakmamız lazım. tacir tacirliğine esnaf esnaflığına siyasetçi siyasetine eğitimcide eğitimine bakmalı. Dershaneler konusunda bazı STK başkanları kendilerine vazife olmadığı halde açıklama yapıyorlar. Size mi kaldı eğitim modeli, sistemi.  Eğitimin başında hükümetin tayin ettiği bir bakanımız var gayet güzel çalışmalarda yapıyor. Hiç kimse bazı yerlere yaranmak için oturduğu koltuğu ve toplumunu kullanarak bilgisi olmadığı konularda beyanat vermemeli!  Kendi  işlerine bakıp dershaneler konusunu eğitimcilere bıraksınlar. Kimseye akıl hocalığı yapmasınlar” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com