Advert
Advert
Advert

Kara; Urfalılar çok misafirperver

SGK Şanlıurfa İl Müdürü Mehmet Kara: "Urfalılar çok misafirperver ve çok cana yakın" dedi.

Kara; Urfalılar çok misafirperver
Kara; Urfalılar çok misafirperver

Geçmişe bakıldığında Şanlıurfa ve çevresinin hep ikinci planda kaldığının görüldüğünü söyleyen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Mehmet Kara, “Dışarıdan Şanlıurfa’nın dışarıdan farklı görülüyor. Ama geldiğim zaman çok şaşırdım. Çünkü Urfalılar çok misafirperver, çok cana yakın.” diye konuştu.
Şanlıurfa Girişimci İşadamları Derneği (ŞUGİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun Kablama, Ramazan Başak, Mustafa Taşdönderen, Abdullah Coşandağ ve Genel Sekreter Mustafa Kılıçel, SGK Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Kara’yı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in Urfa için büyük bir şans olduğunu kaydeden SGK Şanlıurfa İl Müdürü Mehmet Kara, yeni plan ve projelerinin olduğunu kaydetti. Köyleri ziyaret ederek sıkıntılarını dinleyeceklerinin altını çizen Kara, “Vatandaşlar yorulmasın, yoğunluk olmasın diye internet üzerinden sorular alıyor ve cevaplarını da en kısa zamanda veriyoruz.” dedi.

ŞUGİAD olarak, hükümetin 2023 hedefine katkı koymak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Harun Kablama da, Şanlıurfa ve ülke için yapabilecekleri katkılar için her hafta aksatmadan toplandıklarını söyledi. Şanlıurfa’nın, Türkiy’nin tahıl ambarı olabileceğini de iddia eden Kablama, “Yeni yılın ilk 6 aylık döneminde 3 yurtdışı gezisi, 3 ‘Tecrübe Konuşuyor’ programı kapsamında ükemizin en büyük işadamı ve sanayicilerinin katılacağı tecrübe paylaşım toplantıları düzenleyeceğiz. Aynı zamanda başka bir programımız olan ülke tanıtım toplantılarında Ankara’da bulunan yabancı büyükelçileri davet ettik. Urfalı işadamlarımıza bu ülkeleri tanıtmak istiyoruz. ŞUGİAD Dergisi de iş dünyasında heyecan oluşturdu. İkinci sayısını da yakın zamanda yayınlaya cağız.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu