Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kara Kıta'nın Kur'an aşıkları Kur'an-ı Kerim'e kavuştu

Kara Kıta'nın Kur'an aşıkları Kur'an-ı Kerim'e kavuştu

Avrupa Yetim-Der'in başlattığı Kur'an-ı Kerim hediyeli kırtasiye kampanyası, Kur'an bekleyen öğrencilere umut oldu. Uganda'daki okullarda ilk dağıtımı gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim'e sahip olan öğrenciler büyük sevinç yaşadı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2015 Salı 14:28
Kara Kıta'nın Kur'an aşıkları Kur'an-ı Kerim'e kavuştu

Yaklaşık bir ay önce Avrupa Yetim-Der tarafından 5 Euro’luk bağışla gerçekleştirilen, “Afrika ülkelerine Kur’an-ı Kerim ve Kırtasiye Yardımı” kampanyası meyvelerini vermeye başladı. Avrupa Yetim-Der, Uganda’nın başkenti Kampala’ya 120 kilometre mesafede bulunan Müslüman ilkokulunda Kur’an-ı Kerim ve kırtasiye ürünlerini dağıttı.

Kur’an-ı Kerim dersi verilen okullarda ciddi sayıda Kur’an-ı Kerim ihtiyacı olduğunu belirten yetkililer ellerinde Kur’an-ı Kerim olmayan öğrencilerin sadece yazarak Kur’an öğrenmeye çalıştıklarını ifade etti. Avrupa Yetim-Der’in başlattığı kampanya sonucu 2 sınıfın Kur’an-ı Kerim’e kavuştuğunu bildiren yetkililer, Kur’an dersi verilen fakat Kur’an-ı Kerim’i olmayan yüzlerce okulun Kur’an-ı Kerim beklediğini söyledi. Bu kampanya ile 5 bin kişiye Kur’an-ı Kerim ve kırtasiye malzemesi ulaştırmayı hedefleyen Avrupa Yetim-Der, hayırseverlerden destek bekliyor.

Avrupa Yetim-Der heyeti Afrika’ya gidecek

Öte yandan konuyla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Şubat ayında Avrupa Yetim-Der adına bir heyetin Afrika ülkelerine giderek, su kuyuları ve kırtasiye kampanyalarını yerinde inceleyeceklerini bildirdi. Ateş, Kur’an-ı Kerim ihtiyacı olan Afrikalı öğrencilere gereken destek ve yardımın sağlanabilmesi için hayırseverlerin desteklerine ihtiyaç duyduklarını belirterek, yaklaşık bir ay önce başlatılan bu kampanya ile 5 bin kişiye Kırtasiye ve Kur’an-ı Kerim ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Kampanya için destek sunmak isteyenler, www.avrupayetimder.com adresi üzerinden online bağışta bulunabilecekleri gibi, 0049 157 739 758 18 numaralı telefona ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilecek. (Hamza Korkut - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com