Advert
Advert
Advert

Kara Kıta'nın Kur'an aşıkları Kur'an-ı Kerim'e kavuştu

Avrupa Yetim-Der'in başlattığı Kur'an-ı Kerim hediyeli kırtasiye kampanyası, Kur'an bekleyen öğrencilere umut oldu. Uganda'daki okullarda ilk dağıtımı gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim'e sahip olan öğrenciler büyük sevinç yaşadı.

Kara Kıta'nın Kur'an aşıkları Kur'an-ı Kerim'e kavuştu
Kara Kıta'nın Kur'an aşıkları Kur'an-ı Kerim'e kavuştu

Yaklaşık bir ay önce Avrupa Yetim-Der tarafından 5 Euro’luk bağışla gerçekleştirilen, “Afrika ülkelerine Kur’an-ı Kerim ve Kırtasiye Yardımı” kampanyası meyvelerini vermeye başladı. Avrupa Yetim-Der, Uganda’nın başkenti Kampala’ya 120 kilometre mesafede bulunan Müslüman ilkokulunda Kur’an-ı Kerim ve kırtasiye ürünlerini dağıttı.

Kur’an-ı Kerim dersi verilen okullarda ciddi sayıda Kur’an-ı Kerim ihtiyacı olduğunu belirten yetkililer ellerinde Kur’an-ı Kerim olmayan öğrencilerin sadece yazarak Kur’an öğrenmeye çalıştıklarını ifade etti. Avrupa Yetim-Der’in başlattığı kampanya sonucu 2 sınıfın Kur’an-ı Kerim’e kavuştuğunu bildiren yetkililer, Kur’an dersi verilen fakat Kur’an-ı Kerim’i olmayan yüzlerce okulun Kur’an-ı Kerim beklediğini söyledi. Bu kampanya ile 5 bin kişiye Kur’an-ı Kerim ve kırtasiye malzemesi ulaştırmayı hedefleyen Avrupa Yetim-Der, hayırseverlerden destek bekliyor.

Avrupa Yetim-Der heyeti Afrika’ya gidecek

Öte yandan konuyla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Şubat ayında Avrupa Yetim-Der adına bir heyetin Afrika ülkelerine giderek, su kuyuları ve kırtasiye kampanyalarını yerinde inceleyeceklerini bildirdi. Ateş, Kur’an-ı Kerim ihtiyacı olan Afrikalı öğrencilere gereken destek ve yardımın sağlanabilmesi için hayırseverlerin desteklerine ihtiyaç duyduklarını belirterek, yaklaşık bir ay önce başlatılan bu kampanya ile 5 bin kişiye Kırtasiye ve Kur’an-ı Kerim ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Kampanya için destek sunmak isteyenler, www.avrupayetimder.com adresi üzerinden online bağışta bulunabilecekleri gibi, 0049 157 739 758 18 numaralı telefona ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilecek. (Hamza Korkut - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır