Advert
Advert
Advert

Kar lastiği olmayan yandı

Şanlıurfa Emniyet müdürlüğü Trafik denetleme şube müdürlüğünden yapılan açıklamada Emniyet olarak seferber olduklarını kar lastiği ve zinciri olamayan araçların trafiğe çıkmaması gerektiği belirtildi.

Kar lastiği olmayan yandı
Kar lastiği olmayan yandı

Emniyet Görev Başında

Ülkemiz genelinde ve ilimizde hava sıcaklıklarının aniden düşüş yaşaması, hava şartlarının değişmesi, yer yer kar ve yağmur yağması nedeniyle Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Şube Müdürlükleri il merkezi ve iller arası karayollarında;

Vatandaşlarımızın, araçların Güvenli ve Emniyetli bir şekilde trafikte yer almaları ve seyahat etmeleri için tüm ekipleriyle görev başındadır.

Emniyet’ten sürücülere uyarı

Trafik kazalarına sebebiyet verilmemesi, maddi hasarlı, yaralamalı ve ölümlü kazalara sebebiyet verilmemesi için tüm sürücülerimizin mecbur kalmadıkça araçları ile yola çıkmamaları, toplu taşıma araçlarını kullanmaları konularında vatandaşlarımız Trafik Ekipleri tarafından bilgilendirilmektedir.

Vatandaşlarımızın araçlarını kullanmaları gerektiği durumlarda tüm sürücülerin (binek araç, ticari araç, otobüs, kamyonet ve diğer taşıtlar) KIŞ LASTİĞİ kullanmaları, ARAÇ ZİNCİRLERİNİ yanlarında bulundurmaları ve gerekli durumlarda kullanmaları gerekmektedir.

Uyarılara uymayan, kış lastiği takmayan ya da aşınmış lastiklerle trafiğe çıkan, araç zinciri kullanmayan sürücülerin, hem kendi hem de diğer vatandaşların hayatını tehlikeye atmaktadırlar.

Para cezası 77TL

Kış lastiği takmayan sürücülere, aracını yolun gerektirdiği şartlara uydurmadığı gerekçesiyle 77 lira para cezası verilecek. Araç kış lastiği takılana kadar trafikten men edilecek.

Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduklarında 155 Polis İmdat hattını aramaları tekrar hatırlatılır.

“Trafikte Yaşayalım Yaşatalım”kal lastiği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle