Advert
Advert
Advert

Kar, Gaziantep'te okulları kapattırdı

Gaziantep ve bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personeller de 1,5 gün süre ile idari izinli sayılacaklar.

Kar, Gaziantep'te okulları kapattırdı
Kar, Gaziantep'te okulları kapattırdı

Gaziantep şehir merkezinde ve bazı ilçelerde etkili olan kar ve soğuk hava yüzünden ulaşım güçlükle sağlanırken, Gaziantep Valiliği, kar yağışı ve yaşanan yoğun buzlanma nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtilirken, vatandaşların, özellikle ulaşımda kar yağışı nedeniyle oluşabilecek tehlikelere karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Açıklamada, “Alınan meteorolojik tahmin verilerine göre, bölgemizde görülen kar yağışı, aşırı buzlanma ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, il Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile 5 Ocak 2016 Salı günü ilimiz dâhilindeki resmi ve özel tüm ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir.” denildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personellerin de 1,5 gün süre ile idari izinli sayılacağı belirtildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı