Advert
Advert
Advert

Kapalı Spor Salonuna Yasin Börü adı verilsin

Adıyaman'da faaliyetlerde bulanan STK temsilcileri, şehirde yapılan 2500 kişilik kapalı spor salonuna Yasin Börü isminin verilmesi istedi.

Kapalı Spor Salonuna Yasin Börü adı verilsin
Kapalı Spor Salonuna Yasin Börü adı verilsin

HDP’nin sokağa çıkma çağrısı üzerine yaşanan 6-8 Ekim olaylarında, kurban eti dağıtırken katledilen Yasin Börü ve arkadaşları halk tarafından unutulmadı. Yasin Börü’nün okuduğu Gaffar Okan Anadolu Lisesine Yasin Börü adının verilmesinin isteyen Diyarbakırlıların ardından Adıyamanlılar da yeni yapılan 2500 kişilik kapalı spor salonuna Yasin Börü isminin verilmesi istedi.

6-7 Ekim katliamını unutmanın mümkün olmadığını belirten Adıyaman’da faaliyet yürüten Vahdet-Der Başkanı Bilal Demir, “Gençlerimizin Yasin Börü’yü örnek almaları için Adıyaman’da yapılmış olan 2500 kişilik kapalı spor salonuna Yasin Börü isminin verilmesini talep ediyoruz.” dedi.

Yaşantıları örnek alınabilecek kişilerin adlarının toplum üzerinde etkili olduğunu dile getiren Kâhta Çağrı-Der temsilcisi Mehmet Sivil, “Fakirlere kurban eti dağıtırken vahşice katledilen Yasin Börü isminin Adıyaman’da yapılmış olan kapalı spor salonuna verilmesini öneriyoruz, talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ümmet yekvücut olmadığı için Yasin Börü, Furkan Doğan ve nice Müslüman genç feda olduğunu belirten İyilik-Der şube başkanı Murat Yıldırım ise şunları söyledi: “Şehit Yasin Börü kardeşimizin ismi Adıyaman’da yapılmış olan kapalı spor salonuna verilirse iniyoruz ki toplum bu isme aşina olur. Böylece Yasin Börü ismini araştıran bazı kimseler bu vesileyle kötü huylarını terk eder.”

Öğrenci-Der Yönetim Kurulu üyesi Abdulkadir Çalışır, Yasin Börü’nün çalışmalarının iyiliği temsil ettiğini belirterek, “Yasin Börü gibi insanların isimlerinin, gençlikle ilgili kurumlara yani komplekslere verilmesinin faydalı olacağına inanıyoruz. Bu nedenle o kapalı spor salonuna Yasin Börü isminin verilmesi için yetkililerin ellerinden gelenlerini yapmalarını rica ediyoruz.” dedi.  (Yakup Söğüt/Aydın Evren - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu