Reklamı Geç
Advert
Advert

Kantin ve Yemekhaneler denetlendi

Kantin ve Yemekhaneler denetlendi
Kantin ve Yemekhaneler denetlendi

İlçede bulunan okul kantinleri ve yemekhaneler İlçe Kaymakamı Ozan Balcı'nın talimatı ile oluşturulan komisyon tarafından denetlendi. İlçe Sağlık Grup Başkanlığı Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Hilal Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Maksud Yüksekkkaya, İlçe Tarım Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Abdulaziz Sertkaya, Çevre ve Halk Sağlığı Uzmanı Mahmut Ay'dan oluşan komisyon kantin ve yemekhanelerde incelemelerde bulunup, rapor tuttular.
Özellikle gelişim çağında bulunan öğrencilerin dengeli ve sağlıklı beslenmelerinin çok önemli olduğunu vurgulayan İlçe Kaymakamı Balcı, besleyici değeri bulunmayan cips, patates kızartması, kola, asitli, toz içecekler, içerisinde yüksek oranda katkı maddesi ve boya bulunan gıdaların öğrencilerin sağlıklarını tehdit ettiğini ve büyüme çağında olan bu çocukların beslenme alışkanlıklarını olumsuz yönde etkilediklerini dile getirdi.
Denetimlerin sık sık tekrarlanacağını ifade eden İlçe Kaymakamı Balcı, okul kantinlerinde hijyen, saklama koşulları ve ambalajlı gıdaların muhafazası konuları üzerinde hassasiyetle durduklarını belirterek, tüm denetim komisyonu üyelerine başarılar diledi.

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı