Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kanserin 18 çeşidinin kök hücresini tespit eden bilim adamlarının, bundan sonraki aşamada kanser tedavilerine yönelik aşı üreteceği bildirildi

Kanserin 18 çeşidinin kök hücresini tespit eden bilim adamlarının, bundan sonraki aşamada kanser tedavilerine yönelik aşı üreteceği bildirildi

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2011 Salı 07:55
Kanserin 18 çeşidinin kök hücresini tespit eden bilim adamlarının, bundan sonraki aşamada kanser tedavilerine yönelik aşı üreteceği bildirildi

Kanserin 18 çeşidinin kök hücresini tespit eden bilim adamlarının, bundan sonraki aşamada kanser tedavilerine yönelik aşı üreteceği bildirildi.

Dünyada her yıl 5 milyon kişinin ölümüne yol açan kansere kökten çözüm geldi. Uzmanlar Kabus, kök hücre tedavisiyle bitecek dedi.

Sağlık Bakanlığı Kök Hücre ve Kemik İliği Nakli Bilim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Osman İlhan, kanserin 18 çeşidinin kök hücresinin tespit edildiğini söyledi.

Prof. Dr. İlhan, Türkiyede Hücresel Tedavi Derneği büyük bir çalışma içerisinde. Fransanın Nice kentinde yapılacak olan kanser kök hücresi araştırma toplantısına gidiyorum. Önümüzdeki günlerde artık Türkiyede de tamamen tedavi yapar hale geleceğiz dedi.

Dünyada her yıl yaklaşık 5 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olan kanserin tedavisi için her ülkenin çok önemli çalışmalar yaptığına da dikkat çekildi.

Doç. Dr. Andaç Argon da kök hücre kavramının kanser tedavisinde çok önemli olduğunu belirtti.

Argon, Kök hücrelerin yeni doku, yeni organ üretmenin dışında kanser tedavisinde de önemli rolü var. Kök hücre tedavisi umut vaat ediyor. Onkolojide ilginç araştırmalar var. Önümüzdeki 5 yıl içinde bunun meyvelerini toplayabileceğiz dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ŞANMED'ten ilk, bademcik ameliyatı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com