Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kanser hastalarında erken beslenmenin önemi anlatıldı

Kanser hastalarında erken beslenmenin önemi anlatıldı

Adana'da düzenlenen 'Onkoloji Hastalarında Nütrisyon' konulu panelde, kanser hastalarının yüzde 20'den fazlasının yanlış beslenme nedeniyle öldüğü kaydedildi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2014 Perşembe 10:08
Kanser hastalarında erken beslenmenin önemi anlatıldı

 ‘Onkoloji Hastalarında Nütrisyon’ konulu panel özel bir otelin konferans salonunda gerçekleşti. Moderatörlüğünü Adana Başkent Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Özyılkan’ın yaptığı toplantıda kanser hastaları için detaylı güncel beslenme desteği anlatıldı.

Konuşmacılar arasında yer alan Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Klinik Şefi Doç. Dr. Timuçin Çil, kanser hastalarında ‘Optimal Enteral Nütrisyon’ desteğinin nasıl olması gerektiğini anlatırken,Onkoloji hastalarının yüzde 20’den fazlasının beslenme ile ilgili komplikasyonlardan kaybedildiğini belirtti. Doç. Dr. Çil, erken dönemde başlanan beslenme desteğinin kemoterapi ve radyoterapi süreçlerini tamamlama oranları üzerine olumlu etki yaptığını vurguladı.


Adana Başkent Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Erkan Topkan ise, kanser hastalarında dışarıdan takviye edilmesi gereken ve önemli bir aminoasit olan glutamin ile ilgili bilgilere yer verdi.


Adana'da çeşitli hastanelerde görev yapan tıbbi onkoloji ,radyasyon onkoloji , beslenme ve diyet uzmanlarının katıldığı toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com