Advert
Advert
Advert

KANSER HAFTASINDA VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİLER

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde stant açan Sağlık Yüksekokulu hocaları, kanser haftası dolayısıyla vatandaşı bilgilendirdiler.

KANSER HAFTASINDA VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİLER
KANSER HAFTASINDA VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİLER


Harran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğretim üyesi ve Onkoloji Hemşireliği Meme Çalışma Grubu Güneydoğu sorumlularından Yrd. Doç. Dr. Fatma Ersin rehberliğinde Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhemşireliği, Şanlıurfa Çocuk Hastanesi Sağlık Bakımı Hizmetleri Müdürlüğü, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi KETEM işbirliği ile “Meme kanserinin farkındayız, farkettiriyoruz” sloganıyla, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde ve Çocuk Hastanesinde  bilinçlendirmestantı açtılar. Stantlarda Hemşirelik AD. Yüksek lisans öğrencileri aktif görev aldılar. Stantlara yoğun ilgi gösteren hasta ve hasta yakınlarına meme kanserine yönelik eğitimler verildi. Ayrıca standa ilgi gösteren vatandaşlara broşürler dağıtımı yapıldı.Amaçlarının sık karşılaşılan meme kanserini erken teşhisine dikkat çekmek olduğunu söyleyen stant rehberi Yrd. Doç. Dr. Fatma Ersin; “Meme kanseri; Kadın kanserleri arasında görülme sıklığı yükse olan bir kanser türüdür. Yaş ilerledikçe meme kanser riski artmaktadır. Meme kanserinde en önemli risk faktörü kadın olmaktır. Ekim ayı Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” olarak belirlenmiştir. Bu nedenle ülkemizde de Ekim ayında meme kanserine yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla etkinlikler planlanmaktadır. O etkinliklerden birisi de şu an açmış olduğumuz stanttır” dedi.
Bugün açılan stant hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak. Hafta boyu stanttı ziyaret edenlere bilinçlendirme eğitimi verilmeye devam edecek.

 

 

Harran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Onkoloji Yrd. Doç. Dr. Fatma Ersin Başhemşirelik Şanlıurfa Çocuk Hastanesi Sağlık Bakımı Mehmet Akif İnan KETEM sloganıyla Çocuk Hastanesi Yüksek lisans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır