Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık KANSER HAFTASINDA VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİLER

KANSER HAFTASINDA VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİLER

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde stant açan Sağlık Yüksekokulu hocaları, kanser haftası dolayısıyla vatandaşı bilgilendirdiler.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 01:13
KANSER HAFTASINDA VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİLER


Harran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğretim üyesi ve Onkoloji Hemşireliği Meme Çalışma Grubu Güneydoğu sorumlularından Yrd. Doç. Dr. Fatma Ersin rehberliğinde Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhemşireliği, Şanlıurfa Çocuk Hastanesi Sağlık Bakımı Hizmetleri Müdürlüğü, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi KETEM işbirliği ile “Meme kanserinin farkındayız, farkettiriyoruz” sloganıyla, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde ve Çocuk Hastanesinde  bilinçlendirmestantı açtılar. Stantlarda Hemşirelik AD. Yüksek lisans öğrencileri aktif görev aldılar. Stantlara yoğun ilgi gösteren hasta ve hasta yakınlarına meme kanserine yönelik eğitimler verildi. Ayrıca standa ilgi gösteren vatandaşlara broşürler dağıtımı yapıldı.Amaçlarının sık karşılaşılan meme kanserini erken teşhisine dikkat çekmek olduğunu söyleyen stant rehberi Yrd. Doç. Dr. Fatma Ersin; “Meme kanseri; Kadın kanserleri arasında görülme sıklığı yükse olan bir kanser türüdür. Yaş ilerledikçe meme kanser riski artmaktadır. Meme kanserinde en önemli risk faktörü kadın olmaktır. Ekim ayı Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” olarak belirlenmiştir. Bu nedenle ülkemizde de Ekim ayında meme kanserine yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla etkinlikler planlanmaktadır. O etkinliklerden birisi de şu an açmış olduğumuz stanttır” dedi.
Bugün açılan stant hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak. Hafta boyu stanttı ziyaret edenlere bilinçlendirme eğitimi verilmeye devam edecek.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com