Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kanayan Yara Elektrik Sorunu Milletvekillerinin Gündeminde

Kanayan Yara Elektrik Sorunu Milletvekillerinin Gündeminde

Şanlıurfa Akçakale, Harran ve Ceylanpınar bölgesinden yaklaşık 15 muhtar enerji sorununu görüşmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisine gitti. TBMM’de Muhtarlar, Milletvekilleri Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, M.Ali Cevheri, Mehmet Akyürek, İ.Halil Yıldız, Mahmut Kaçar ve Halil Özcan ile bir toplantı yaptı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2016 Perşembe 19:25
Kanayan Yara Elektrik Sorunu Milletvekillerinin Gündeminde


Muhtarlar 2016 yılının sonuna kadar dönüm başına ödeme yapılması için daha önce sözleşme yaptıklarını ve bu uygulamanın devam etmesini talep ederek sayaç takma işlemlerinin 2017 de başlatılmasını istedi. Muhtarlar bu nedenle çiftçilerin mağdur olduğunu Milletvekillerine iletti. Ekili arazilerde ürünlerin yanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Milletvekilleri alınan karar gereği sayaçların takılması gerektiğini vurgularken, bu dönemde ekinlerin kurumaması için sayaçların takılarak enerjide aksamanın da önüne geçilmesinin öncelikli olduğunu ifade etti.

Yaklaşık bir saat süren toplantıda DEDAŞ’ın uygulamaları ve tarafların mağduriyeti tartışıldı. Muhtarlar sayaç takma sürecinin uzun sürmesi nedeniyle mağdur olabileceklerini ifade etti. DEDAŞ’ın bu süreçte sayaç takma ihtiyacını da karşılayamayacağını belirten muhtarlar milletvekillerinin önerisini kabul ederek çiftçilerle de istişare edeceklerini söyledi.


Toplantı sonrasında milletvekilleri çiftçilerimizin her zaman yanında olduklarını ve tarafların menfaatlerini gözeterek ortak akıl ile bu sorunun üstesinden geleceklerini ifade ettiler. Konuyla ilgili konuşan Ahmet E. Fakıbaba: “Gerek DEDAŞ’ın ve gerekse çiftçilerimizin sağduyulu davranarak bu sorunu çözmeleri gerekir. Bu tür problemlerin kardeşliğimize ve Urfa’nın huzuruna zarar vermemesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi.
İbrahim Akbaş/ www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com