Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kanal tıkanıklığına rekor şikayet!..

Kanal tıkanıklığına rekor şikayet!..

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2010 Çarşamba 18:55
Kanal tıkanıklığına rekor şikayet!..

Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan,Şanlıurfa genelinde %99 oranında altyapı sorunlarını çözüme kavuşturduklarını belirterek tek sıkıntılarının kanalizasyonlarda yaşanan tıkanmaların önüne geçmek olduğunu söyledi.

     Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ŞUSKİ) olarak kent genelinde kanalizasyonun doğru kullanılması için gerekli bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık verdiklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Arslan, "Kent merkezinde kanalizasyon ihtiyacı bulunan her yerde gerekli altyapı çalışmalarını tamamladık. Kentimize 24 saat kesintisiz içme suyu veriyoruz. Ancak tek sıkıntımız kent merkezinde tuvalet, lavabo, kanalizasyon bacaları ve yağmur suyu ızgaralarına dökülen veya atılan katı atıklar nedeniyle şehir kanalizasyon şebekesi sık sık tıkanmaktadır.  Beyaz Masa'ya yıllık olarak bildirilen ortalama 34 bin şikâyetten 14 bin'ini kanal şikâyetleri oluşturmaktadır. Biz bu şikâyetlere anında müdahale etmeye çalışıyoruz ancak yetersiz kaldığımız zamanlar da olabiliyor. Tuvalet ve kanalizasyon şebekelerine çocuk bezi, elbise, katı atık, evsel çöpler v.s gibi maddelerin atılmaması için vatandaşlarımızı daha da duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com