Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kan davasında Kejan ve Şeyhanlı aşiretleri barıştı

Kan davasında Kejan ve Şeyhanlı aşiretleri barıştı

Kejan ve Şeyhanlı aşiretleri arasındaki kan davası Kurban bayramında Ceylanpınar Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde gerçekleşen törenle sona erdi.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2012 Cumartesi 21:14
Kan davasında Kejan ve Şeyhanlı aşiretleri barıştı

Bayramın Özüne Uyan Barış

 

Barış yemeğine Vali Güvenç’in yanı sıra her iki ailenin mensupları ile Şanlıurfa Milletvekilleri Abdülkerim Gök, Mehmet Akyürek, Kasım Gürpınar ve Seyit Eyüpoğlu, Ceylanpınar Kaymakamı İbrahim Çenet, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ve İl Jandarma Komutanı Emin Dursun ile daire amirleri eşlik etti.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, barışın önemine değinerek, “Sudan sebeplerle birbirimizi üzmeyip, canımızı yakmayalım. El birliğiyle buradan rica ediyorum, bölgemizdeki anlamsız davalara son verelim. Burada herkes aynı duygu ve düşüncede herkesin nefsine biraz daha hakım olmasını istiyorum” dedi.

Son bir yılda 10 – 15 barış yemeğine katıldığını hatırlatan Vali Güvenç, “Ne kadarda birikmiş ne kadarda insanların yürekleri yanmış. İnşallah bu davaları kökten bitireceğiz. Barışa katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Barış yemeğinde Şanlıurfa Milletvekilleri Abdülkerim Gök, Mehmet Akyürek, Kasım Gürpınar ve Seyit Eyüpoğlu birer konuşma yaparak bayramın özüne yakışan bu barışın daim olması gerektiğini söyleyip her iki aileyi duyarlılıklarından dolayı tebrik ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com