Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kan Bağışlayanlar Adına Fidanlar Toprakla Buluşuyor

Kan Bağışlayanlar Adına Fidanlar Toprakla Buluşuyor

Ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılamak için büyük gayret gösteren ve 2014 yılı sonu itibariyle 1 milyon 860 bin 591 ünite kana ulaşmayı hedefleyen Türk Kızılayı, kan bağışında bulunanlar adına önemli bir projeye imza attı.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2014 Cuma 13:14
Kan Bağışlayanlar Adına Fidanlar Toprakla Buluşuyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yapılan işbirliği ile “1 Kan 1 Fidan” projesini hayata geçiren Türk Kızılayı, kan bağışında bulunanlar adına fidanları toprakla buluşturuyor.

“Kanınız fidana, fidanlar ağaca” sloganı ile hayata geçirilen proje sayesinde kan bağışlayanlar hem şifa bekleyen hastalara umut olacak, hem de ülkemizin orman varlığına katkıda bulunacak. Gönüllüler adına, her kan bağışından sonra bir adet fidan toprakla buluşacak. Fidanlar, Bakanlık tarafından ülkemizin birçok noktasında oluşturulan ağaçlandırma alanlarında, Kızılay kan bağışçıları adına dikilecek.

15 Milyon Fidan Dikilecek

Nisan 2014 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında imzalanan protokol beş yılı kapsıyor. Proje sonunda 15 milyon fidan Kızılay kan bağışçıları adına toprakla buluşacak.

Protokol imza tarihi itibari ile 2014 yılı için 1 milyon 424 bin 777 adet, 2015 yılı için ise 2 milyon 32 bin adet fidanın, ülkenin çeşitli noktalarındaki fidanlık alanlarına dikimi öngörülüyor. Fidan dikim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaları Türk Kızılayı Bölge Kan Merkezleri takip ediyor, planlamasını yapıyor.

Şanlıurfa Kan Bağışı Merkezi ise 2014 yılı için 20 bin 50 adet fidanı bağışçıları adına toprakla buluşturmayı planlıyor. Bu çerçevede gönüllü kan bağışçıları adına Karşıyaka Sırrın Mevkiinde fidanlık alanı oluşturuldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com