Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kamuda Yönetici Etkinliklerinin Artırılması

Kamuda Yönetici Etkinliklerinin Artırılması

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzenlenen "Kamuda Yönetici Etkinliklerinin Artırılması" konulu toplantıya katıldı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2013 Salı 10:49
Kamuda Yönetici Etkinliklerinin Artırılması


Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıya Vali Celalettin Güvenç’in yanı sıra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, daire amirleri ve çok sayıda kamu personeli katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Vali Celalettin Güvenç; Türkiye’de en çok ihtiyaç olan konulardan birinin bu toplantıya konu olduğunu ifade ederek, bu alanda yetişmiş insanlarla bir arada olmanın bölge için önemli olduğunu vurguladı.
“Bir insan eğer işini seviyorsa, yetişmişse, eğitimliyse, kendisiyle barışıksa hangi işi yaparsa yapsın dünyanın en büyük adamı odur” diyen Vali Güvenç, bunun olabilmesi için de değişimin ve gelişimin her birey tarafından iyi izlenmesi gerektiğini dile getirdi.
Vali Güvenç, “Devlet odaklı yönetim anlayışından birey odaklı yönetim anlayışına geçişin yaşandığı bir dönemde vatandaşa bugün git yarın gel demeyerek, o vatandaşın ne şartlarda oraya gelip hizmet almak istediğini kamudaki çalışanların bilmeleri gereken bir dönemdeyiz. Artık vatandaşın kafasındaki devlet memuru zihniyetini kırmak zorundayız” diye devam etti.
Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ise yaptığı konuşmada, yaklaşık 3 milyon kamu çalışanının 75 milyon vatandaşa verdiği hizmetin niteliği, hızı ve kalitesinin büyük önem arz ettiğini söyledi.
Şimdiye kadar 50 bin memurun kurumsal eğitimlerden faydalandığını hatırlatan Kumbuzoğlu, "Bu yılki bütçe gideri 404 milyar TL ve bunun yüzde 25'i kamu personeline ayrılıyor. Son 10 yılda bütçe harcamalarının yüzde 25'i kamu çalışanlarına tahsis edildi. Yılda ortalama 100 bin kişi kamuda işe başlıyor, 50 bin kişi de kamudan ayrılıyor, emekli oluyor. Yani kamu personeli sayımız yılda ortalama net 50 bin kişi artıyor" dedi.
Öte yandan toplantıya katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez de bir konuşma yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com