Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Kamuda Başörtüsü İçin İmza Kampanyası

Kamuda Başörtüsü İçin İmza Kampanyası

Aktif Eğitimciler Sendikası, kamuda başörtüsünün serbest bırakılması için dilekçe kampanyası başlattı.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2013 Salı 22:07
Kamuda Başörtüsü İçin İmza Kampanyası


Aktif-Eğitim Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı Veysel ÖNCEL, kamuda başörtüsünün serbest bırakılması ve Kamu hizmeti sunulan bütün kurumlarda, insanların ibadet ihtiyaçlarını karşılayabilecek ibadethanelerin oluşturulması için 26 bakana 26.000 dilekçe sunacaklarını, herkesin bir dilekçesiyle bu kampanyaya katılmasını  isteyerek şöyle devam etti:

“Bu yönetmelikte  yer alan  yasakların ve sınırlamaların kaldırılması, ilk başta  bayan kamu görevlilerinin inançlarının gereği olan başörtüsüyle görev yapmalarını mümkün kılacak şekilde, yönetmelikte gerekli değişikliklerin yapılmasını ve başörtüsü için özgürlüğü , Ayrıca Kamu hizmeti sunulan bütün kurumlarda, özellikle okullarda tüm eğitim çalışanlarının ve öğrencilerin ibadet ihtiyaçlarını karşılayabilecek ibadethanelerin oluşturulması için gerekli yasal düzenlemelerin ivedi olarak yapılması, söz konusu taleplerin ideolojik ve siyasi tartışmaların dışında insani bir ihtiyaç olarak değerlendirilmesi hususunu talep edeceğiz.

Artık şekil yerine verimle ilgilenme zamanıdır. Kişilerin kıyafetiyle ,ayakkabısıyla uğraşma yerine ortaya koydukları performanslarla değerlendirilmesinin zamanıdır. Biz bugün toplumu ayrıştıran bu uygulamanın son bulması için herkesi ama herkesi,-üyemiz olması ya da olmaması önemli değil- Bakanlıklara sunacağımız dilekçenin altına imza atmasını bekliyoruz. Dilekçeleri 15 Ocak 2013’e kadar şahsen şubemize veya kurumlardaki temsilcilerimize herkes teslim edebilir. ”dedi.Dilekçeye ulaşmak için http://www.aktifegitimsen.org.tr/sayfa.php?sayfa=1&manset=3651 tıklayınız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com