Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Kamu Hizmetleri Parasız Olsun!..

Kamu Hizmetleri Parasız Olsun!..

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2010 Cumartesi 21:54
Kamu Hizmetleri Parasız Olsun!..

Eğitim-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Sıtkı Dehşet yaptığı açıklamada, yoksulluğun her geçen gün arttığını belirtti. Dehşet, "Aldığımız ücretler hayat pahalılığı karşısında hızla eriyor. Herkes için parasız, eşit, nitelikli ve kolay ulaşılabilir olması gereken eğitim, sağlık, ulaşım gibi kamusal hizmetler artık parası olanın parası kadar yararlandığı bir hale getiriliyor. Bütçeden eğitime yeterli pay ayrılmadığı, okullara ödenek verilmediği için eğitimin yükü velilerimizin sırtına yıkılıyor. Çocuklarınızı emanet ettiğiniz biz eğitim ve bilim emekçilerinin iş güvencesi ortadan kaldırılıyor. Bizler; eğitim ve bilim emekçileri olarak; eğitimin temel bir hak olduğunu, eğitim hakkı için veli ve öğrencilerimizle birlikte mücadele etmemiz gerektiğini ifade ediyoruz. Bunun için; Eğitim ve sağlık başta olmak üzere kamusal hizmetlerin parasız olmasını. Bütçeden eğitime yeterli pay, okullara ödenek verilmesini. Çocuklarımızın en fazla 24 kişilik sınıflarda eğitim görmesini. Okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine yılda 2 defa sağlık taraması yapılmasını, günlük ücretsiz süt ve temiz su verilmesini. Okullarımıza yeterli sayıda kadrolu öğretmen ve yeterli yardımcı personel atanmasını vergide adalet sağlanması, herkesten kazancına göre vergi alınmasını talep ediyoruz" dedi.


Bu taleplerin karşılanması için de tüm velileri, öğrencileri ve vatandaşları birlikte mücadele etmeye çağırdıklarını belirten Dehşet, "Eğitim Sen olarak bugün Türkiye'nin her yerinde parasız eğitim, güvenceli ve kadrolu çalışma ve demokratik yaşam içerikli taleplerimizi içeren metni, stantları açarak velilerimize imzalatıp Başbakanlığa göndereceğiz.

Ayrıca taleplerimizin karşılanması amaçlı 17 Nisan'da Ankara da Eğitim-Sen olarak velilerimiz ve öğrencilerimizle birlikte merkezi bir mitinggerçekleştireceğiz. 17 Nisan mitingi öncesi 14 Nisan Çarşamba günü Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde Urfa yürüyüş kolunun dört otobüsle Ankara'ya uğurlayacağız" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BAŞKAN EKİNCİ, GELECEĞİN LİDERLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com