Advert
Advert
Advert

Kamalak, Erdoğan'ı Erbakan'la vurdu

Kamalak, Erdoğan'ı Erbakan'la vurdu
Kamalak, Erdoğan'ı Erbakan'la vurdu

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "AK Parti iktidarı ile kısa süren rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan dönemini kıyaslayın, kimin usta kimin çırak olduğunu görürsünüz" dedi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, seçim mitingleri kapsamında Antalya'da partililerine seslendi. Eski Lunapark alanında konuşan Kamalak, AK Parti hükümetini eleştirdi.

Saadet Partisi'nin iktidara gelmesiyle işçiye, memura ve emekliye yüzde 50 zam geleceğini belirten genel başkan Kamalak, "Bakın bunlar iktidara gelirken ne dediler? Başörtüsü namusumuzdur dediler. Yasak kalktı mı, kalkmadı. Bunlar namuslarına böyle mi sahip çıkıyorlar? Diyorlar ya ustalık dönemindeyiz diye. Bunlar ustalık dönemlerinde bile sorunları çözemediler. 8,5 Yıllık AK Parti iktidarı ile kısa süren rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan dönemini kıyaslayın, kimin usta kimin çırak olduğunu görürsünüz. Daha önce hangi partiye oy vermiş olursan ol, İster MHP, ister CHP, ister AK Partili ol, biz bir şey demedik ama bizden ayrılan HAS Partili oldu. Bu sefer Saadet diyelim. Yasakların kalması için Saadet diyelim, Saadet olsun. Ne kadar namaz kıldığımız imam hatibimiz varsa, vaazını dinlediğimiz vaizimiz varsa ne kadarmüftülerimiz varsa o görevlerini merhum hocamıza, Erbakan hocamıza borçludurlar. Türkiye duysun, bu milletin inancı üzerindeki tüm baskıları kaldıracağız. Hanım kardeşlerimize taahhüdümüz, kamusal alanda da başörtüsü serbest kalacaktır. Bu milletin önünde hiçbir güç durmaz geliyoruz" dedi.

Şu anki iktidar döneminde sorunların çözülmediğini, zaman geçtikçe de arttığını söyleyen Kamalak, "Terör durumuna bakalım. 10 yıl önce mi daha şiddetliydi şimdi mi? Terör gelip Başbakana kadar dayanmıştır. Hem de hiç beklenmedik bir yerde. Soruyorum ülkenin hangi problemlerini çözdünüz. Sanki bu ülkenin işsizlik problemi çözülmüş, gelir dağılımı çözülmüş mü? Bu millete verecek mesajları da yok. Daha sonra çılgın projelerden bahsediyorlar. haber7.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle