Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Kamalak; Bakan çok, Gören yok

Kamalak; Bakan çok, Gören yok

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2011 Perşembe 08:37
Kamalak; Bakan çok, Gören yok

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “İktidara bakarsak her yer güllük gülistanlıkmış. Ankara'da Meclis'te birçok bakan var ama gerçeği gören yok. Çünkü orada Milli Görüş yok” dedi.

 

Partisinin Çankırı Belediye Meydanı'nda düzenlediği “Bereket Mitingi”nde halka hitap eden Kamalak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 projesi ve AK Parti hükümetinin icraatlarını eleştirdi. Kamalak, “İktidara bakarsak her yer güllük gülistanlıkmış. Ankara'da Meclis'te birçok bakan var ama gerçeği gören yok. Çünkü orada Milli Görüş yok.” diye konuştu. İktidara geldiklerinde AK Parti'nin çözemediği sorunları bir bir çözeceklerini ifade eden Kamalak, “İmam hatiplerin orta kısımlarını açmak, Kur'an öğrenme yasağını kaldırmak için kaç milletvekiline ve kaç yıllık iktidara daha ihtiyacınız var? Emin olun öyle bir dertleri yok. CHP ise bu işlerin adeta istismarcısıdır. Milli Görüş'ün olmadığı Meclis, milleti temsil etmekten noksandır” dedi.

 

Öncelikle Osmanlıcayı tüm eğitim kademelerinde tercihli ders haline getireceklerini belirten Kamalak, şunları söyledi:

 

“Kur'an yasağı kaldırılacak. Başörtüsü yasağı kaldırılacak. Zorunlu eğitim sistemi bütünüyle yenilenecek; ‘4+4+3' şeklinde olacak. Eğitimin temeline önce ahlak ve maneviyat dökülecek. İmam hatiplerin hem orta kısmı hem yüksek kısmı yeniden açılacak. Yüksek kısmı, yüksek İslam enstitüleridir. Çankırımız gibi gelişmekte olan illerdeki şirketlerden, 30 yıl süreyle kurumlar vergisi alınmayacak. Kalkınma hamlesi başlatacağız, 1996'da olduğu gibi çalışanlara ve emeklilere yüzde 50 vereceğiz. İslam birliğini inşallah hayata geçireceğiz. Bütün bunlar bir oy kadar yakın.”

YENİ AKİT

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com