Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset "Kalorifercilik için belge şart"

"Kalorifercilik için belge şart"

Bingöl'de yapılacak denetimlerde Kalorifer Ateşçiliği Belgesi olmayan kişilerin kalorifer kazanı yakmasının tespit edilmesi halinde haklarında yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2014 Perşembe 23:23

BİNGÖL-Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Bingöl Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından hava kirliliği ile mücadele kapsamında yapılacak denetimlerde, Kalorifer Ateşçiliği Belgesi bulunmayanlar hakkında yasal işlem uygulanacağı belirtildi. 

06-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce Ateşçilik Kursu açılacağı ve belgesi bulunmayanların kursa müracaat etmeleri gerektiğinin kaydedildiği açıklamada, yapılacak denetimlerde Ateşçi Belgesi olmayan kişilerin kalorifer kazanı yakmasının tespit edilmesi halinde haklarında yasal işlem uygulanacağı vurgulandı.

Vatandaşlara duyarlılık çağrısı
Belgesi olmayanlara kalorifer yaktırılmaması hususunda vatandaşların  da duyarlı olması çağrısının yer aldığı açıklamada, “Hava kirliliği ile ilgili etkin bir mücadele yürütülebilmesi için vatandaşlarımızın alınacak kömürün izinli olup olmadığına bakılması, Kalorisi yüksek, kükürt oranı düşük kömürlerin tercih edilmesi, kaloriferin sertifikalı kişilere yaktırılması, kalorifer ateşçilerinin tekniğine uygun olarak kaloriferleri yakmaları  hususlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. 2014/2015 kış sezonu öncesinde gerek vatandaşlarımızın ve gerekse kamu kurum ve kuruluşlarımızın yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde hareket etmeleri temiz bir hava solumamız için önem arz etmektedir.”denildi.   (Nihat Kanat-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com