Advert
Advert
Advert

"Kalorifercilik için belge şart"

Bingöl'de yapılacak denetimlerde Kalorifer Ateşçiliği Belgesi olmayan kişilerin kalorifer kazanı yakmasının tespit edilmesi halinde haklarında yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

BİNGÖL-Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Bingöl Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından hava kirliliği ile mücadele kapsamında yapılacak denetimlerde, Kalorifer Ateşçiliği Belgesi bulunmayanlar hakkında yasal işlem uygulanacağı belirtildi. 

06-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce Ateşçilik Kursu açılacağı ve belgesi bulunmayanların kursa müracaat etmeleri gerektiğinin kaydedildiği açıklamada, yapılacak denetimlerde Ateşçi Belgesi olmayan kişilerin kalorifer kazanı yakmasının tespit edilmesi halinde haklarında yasal işlem uygulanacağı vurgulandı.

Vatandaşlara duyarlılık çağrısı
Belgesi olmayanlara kalorifer yaktırılmaması hususunda vatandaşların  da duyarlı olması çağrısının yer aldığı açıklamada, “Hava kirliliği ile ilgili etkin bir mücadele yürütülebilmesi için vatandaşlarımızın alınacak kömürün izinli olup olmadığına bakılması, Kalorisi yüksek, kükürt oranı düşük kömürlerin tercih edilmesi, kaloriferin sertifikalı kişilere yaktırılması, kalorifer ateşçilerinin tekniğine uygun olarak kaloriferleri yakmaları  hususlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. 2014/2015 kış sezonu öncesinde gerek vatandaşlarımızın ve gerekse kamu kurum ve kuruluşlarımızın yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde hareket etmeleri temiz bir hava solumamız için önem arz etmektedir.”denildi.   (Nihat Kanat-İLKHA)


Kalorifercilik bingöl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!