Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi "Kalkınma Programı acilen hayata geçirilmeli"

"Kalkınma Programı acilen hayata geçirilmeli"

Adanalı işadamları Yeni Hükümetin Ekonomik Kalkınma Programı'nı acilen hayata geçirmesini istiyor.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2015 Salı 14:40

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Hükümet’ten en önemli beklentilerinin topyekûn kalkınma programını hayata geçirmesi olduğunu söyledi.

ATO’nun aylık olağan meclis toplantısında gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini dile getiren ATO Başkanı Menevşe, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanı seçilmesinin kent için önemli bir kazanım olduğunu belirtti.

Yaşanan global sorunlar, ekonomideki sıkıntılar ve komşu ülkelerle ilişkilerde meydana gelen problemlerin yoğun olduğu bir süreçte Yeni Hükümetin kurulmasıyla siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasının ülkenin menfaati açısından olumlu bir gelişme olduğuna işaret eden Menevşe “Şimdi tüm gücümüzle iktidarıyla, muhalefetiyle, sivil toplumuyla; ekonomiye, kalkınmaya, büyümeye, gelişmeye odaklanmalıyız.” dedi.

Küresel rekabette dengelerin sürekli değiştiğini vurgulayan Menevşe, “Bu süreçleri kazançla kapatabilmemiz için ciddi bir kalkınma hamlesine girişmemiz elzemdir. Önümüzde büyük sorunlar ve atılması gereken büyük adımlar vardır. İş dünyası olarak Hükümetimizin bir an önce reformlara yönelmesini ve topyekûn kalkınma programını uygulamaya başlatmasını bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yeni kurulan Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş. (ATAK) ile ilgili gelişmelere de değinen Menevşe, “Adana’nın geleceği için çok büyük bir adıma sizlerin de desteğiyle imza attık. Adana’nın böyle güzel projelere olan susamışlığını ve ihtiyacını hissettik. Toplumun her kesiminden insanlar iyi dilekleri ve proje fikirleriyle bize ulaşıyorlar. Yani proje sahiplenildi. Adanalı bu fikre sahip çıktı. Şimdi işimiz biraz daha zorlaştı. Çünkü gerçekten çok büyük bir beklenti ve talep olduğunu gördük.  Bu sonuç bizi çok sevindiriyor ve motive ediyor.  Çalışmalarımızı hızla sürdürüp bu yıl 4-5 güzel projeyle sonuçlar almak ve tekrar Adana kamuoyunun önüne sonuçlarımızla çıkmak istiyoruz. ATAK’ın Adana’nın parlak geleceğinde önemli bir payı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com