Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Kalkınma Ajansı Toplantısı Yapıldı

Kalkınma Ajansı Toplantısı Yapıldı

Diyarbakır’da Karacadağ Kalkınma Ajansı Şubat ayı Yönetim Kurulu toplantısına yapıldı.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2015 Perşembe 16:07
Kalkınma Ajansı Toplantısı Yapıldı


Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında ve Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün katılımıyla düzenlenen toplantıya; Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fetih Süvari ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Emin Özçınar katıldı.

Toplantıda; Ocak 2015 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ile devam eden proje uygulamalarının ilerleme durumları ele alınırken, toplantıyla ilgili olarak Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığınca 2015 yılında 30 Milyon TL hibe desteği verileceğiaçıklandı.

2015 yılında proje teklif çağrısı yöntemiyle verilecek desteklere ilişkin olarak 4 mali destek programı hazırlandı. KOBİ Mali Destek, Sanayi Altyapısı Mali Destek, Yenilenebilir Enerji Mali Destek ve Turizm ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programları için 28 milyon TL bütçe ayrıldı. Bu programlara yönelik proje başvuruları için 12 Ocak 2015 tarihinde teklif çağrısı ilan edilirken, 23 Ocak 2015 itibariyle başvurular alınmaya başlandı.

Toplantıda ayrıca; yapılan işbirlikleri, proje eğitimleri ve GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı hakkında da bilgiler verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com