Advert
Advert
Advert

Kalkınma Ajansı Toplantısı Yapıldı

Diyarbakır’da Karacadağ Kalkınma Ajansı Şubat ayı Yönetim Kurulu toplantısına yapıldı.

Kalkınma Ajansı Toplantısı Yapıldı
Kalkınma Ajansı Toplantısı Yapıldı


Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında ve Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün katılımıyla düzenlenen toplantıya; Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fetih Süvari ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Emin Özçınar katıldı.

Toplantıda; Ocak 2015 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ile devam eden proje uygulamalarının ilerleme durumları ele alınırken, toplantıyla ilgili olarak Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığınca 2015 yılında 30 Milyon TL hibe desteği verileceğiaçıklandı.

2015 yılında proje teklif çağrısı yöntemiyle verilecek desteklere ilişkin olarak 4 mali destek programı hazırlandı. KOBİ Mali Destek, Sanayi Altyapısı Mali Destek, Yenilenebilir Enerji Mali Destek ve Turizm ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programları için 28 milyon TL bütçe ayrıldı. Bu programlara yönelik proje başvuruları için 12 Ocak 2015 tarihinde teklif çağrısı ilan edilirken, 23 Ocak 2015 itibariyle başvurular alınmaya başlandı.

Toplantıda ayrıca; yapılan işbirlikleri, proje eğitimleri ve GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı hakkında da bilgiler verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!