Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kalitesiz ürüne online takip geliyor

Kalitesiz ürüne online takip geliyor

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2010 Pazartesi 10:18
Kalitesiz ürüne online takip geliyor

Sanayi Bakanlığı, tüketicinin güvenli ve kaliteli ürün kullanmasını sağlamak için sahaya iniyor. AB Gıda Dışı Ürünler Erken Uyarı Sistemini (RAPEX) örnek alan Bakanlık, kendi uyarı sistemini faaliyete geçirdi.

Bu sistemle İstanbulda yakalanan sakıncalı bir ürün, aynı anda Şırnaktaki denetçi tarafından da görülebilecek.

Bu ürünler 300 kişilik denetçi timi tarafından aynı anda ülke genelinde kontrolden geçirilecek. Kalitesiz ürünler anında toplatılacak.

4 BİN ÜRÜNE İNCELEME

Sanayi Bakanlığı, insan yaşamını tehdit eden kalitesiz ürünlere karşı savaş açtı. Bakanlık, elektrikli ekipman ve tekstil olmak üzere 4 bine yakın ürünü incelemeye aldı.

Denetim elemanları, İstanbul ağırlıklı olmak üzere bu ürünlerin üretim ve satışını yapan firmalara ceza yağdırdı.

Sanayi Bakanı Nihat Ergün, Türkiyenin Avrupa Birliğindeki gibi kendi Rapex sistemini oluşturduğunu belirterek, Türkiyede standart dışı kalitesiz ürünlerin bulunmaması adına ülke genelinde çok önemli bir denetim ağı oluşturduk.

Standart dışı bir ürün İstanbuldan giriş yaptı ise artık bu ürün Diyarbakır, Edirne ve Hakkride denetçilerimiz tarafından görülebiliyor dedi.

sabah


Etiketler:  Sanayi Bakanlığı Türkiye 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com