Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kalemder'den Aile Semineri

Kalemder'den Aile Semineri

Giriş Tarihi: 14 Mart 2011 Pazartesi 19:38
Kalemder'den Aile Semineri


Kalem Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği tarafından OSM Ortadoğu Hastanesi Konferans salonunda Aile İçi İletişim konulu bir panel düzenlendi.

Vatandaşlardan büyük bir ilgi gören seminer, Gazi Üniversitesinden Aile danışmanı Mustafa Kapukaya tarafından verildi. Sinevizyon gösterisi ile başlayan seminerde açılış konuşmasını yapan KALEMDER başkanı Abdullah Göçmez katılımcılara ve salonu tahsis eden OSM ye teşekkür ederek başladığı konuşmasına daha sonra şöyle sürdürdü:

Muhterem misafirler, Kalem eğitim kültür ve araştırma derneğimiz Türkiye’deki birçok kardeş dernekle birlikte 2007 yılında kuruldu

Gaye(miz) ahir zaman fitneleri içinde rotasını kaybetmiş ve her an gark olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunan gençlerimizin elinden tutmak, onlara maddi manevi ortamlar hazırlamak, istikametli bir hayat yolculuğunda onlara rehberlik etmektir.

Daha önce halkımıza sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (sas) Efendimiz ile ilgili bir konferansa ev sahipliği yaptık.

Çok geniş bir katılımla gerçekleştirdiğimiz “Kur’an ve Tevafuk” panelimiz sizlerden büyük bir teveccüh gördü.

Aile ve çocuk eğitimi ile ilgili bir seminer düzenlemiş, sizlerin ifadesiyle çok istifadeli olmuştu.

Değişik zamanlarda Kültür Müdürlüğü ile işbirliği haline Osmanlıca kurslar açtık ve birçok kişiyi ilk defa Osmanlıcayla tanıştırıp rahat okuyabilecek bir seviyeye gelmelerine vesile olduk. Tabi tüm bu faaliyetlerde şuanda burada bulunan ve bulunmayan çok değerli kardeşlerimizin emeği ile oldu. Bu vesile ile onlara bir kez daha huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Çok kıymetli misafirler toplumun ve İslamın temel taşı olan aile özellikle son çeyrek asırda büyük bir sarsıntı geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Medeniyet-i hazıra televizyonları ile gazeteleri ile 24 saat Çernobil nükleer santrali gibi zehir yaymaya, toplumu, ifsad etmeye kesintisiz devam ediyor. Elbette bizde buna göz yumamazdık. Kalem Eğitim Kültür Derneği olarak bu ve benzeri tahribat ve tahrifatlara karşı bütün gayretlerimizle sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz inşallah.

 Eğitim sistemimiz maalesef gençlerin kötü alışkanlıklarla tanışma ve alışma mekânları haline gelmiş.

İşte biz de bu soruna bir nebze de olsa katkı sunmak ve aile bireylerimiz arasında eğer varsa olan sorunlarını aşabilmeleri için yüzlerce aileye danışmanlık yapan bu konuda tam donanımlı bir abimizi sizlerle buluşturmak istedik. Kendileri çok dar ve yoğun işleri arasında bizleri kırmayıp bu çağrımıza cevap verip Ankara’dan buraya kadar gelen Mustafa Kapukaya’ya  çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com