Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kaleeteği ve Mahmut Nedim Konağı

Kaleeteği ve Mahmut Nedim Konağı

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2010 Salı 19:26
Kaleeteği ve Mahmut Nedim Konağı

Şanlıurfa İl Genel Meclisi 2009, yılında onarımı bitirilen Kale eteği ve Mahmut Nedim Konağına İşlev kazandırmak için harekete geçti,

İl Genel Meclisimizin Ocak 2010  ayı olağan toplantısında; Meclis Üyelerinden Feyyaz SOYLU ve Mehmet ŞIK tarafından Meclis başkanlığına sunulan önergede İl Özel İdaremizin Gayretleriyle Mahmut Nedim Konağı ve Kale Eteğinin tamamlandığı belirtilen bu yerlere yeni işlev kazandırılarak korunması ve gelir getirecek bir düzeye getirilmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılmasını talep etmiştir.

 Verilen Önerge Meclis Başkanı Mehmet Uğur BEYAZGÜL tarafından, İl Genel Meclisi Turizm ve Kültür Komisyonuna havale edilerek incelemeye alınmıştır.

Aynı zamanda Kültürel mirası koruma derneği başkanı olan Y.Mimar Mehmet Uğur BEYAZGÜL Şanlıurfa'mızda halkımızın sosyal aktivitelerini yerine getirebilecek nezih ortamların daha işlevsel hale getirilmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti… Başkan BEYAZGÜL Özellikle Kale eteği ve Mahmut Nedim Konağına Özel İdare tarafından Önemli miktarda kaynak aktarımı yapılarak onarıldığını açıkladı. Fakat gerek Mahmut Nedim Konağının gerekse Kale eteğinin halkın tam manasıyla faydalanacağı bir fonksiyona kavuşmadığını belirten BEYAZGÜL,  bu alanlarda Özel İdaremize hem gelir getirecek hem de bu yörelerin tabii ve tarihi dokusunu bozmayacak bir çalışmanın yapılması için yetkililer nezdinde girişimlerde bulunacağını ve Meclis Turizm Komisyonundan bu konuda kapsamlı bir rapor beklediğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Üniversite öğrenci kulüplerinden ortak açıklama: Referanduma evet!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com