Advert
Advert
Advert

KALE ETEĞİ TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen Kale Eteği rekreasyon ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

KALE ETEĞİ TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK
KALE ETEĞİ TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Şanlıurfa turizmine katkı sağlaması ve Şanlıurfa'yı cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflenen Büyükşehir Belediyesi, Kale Eteği'nde gerekli istimlaklar tamamladıktan sonra bölgede rekreasyon ve çevre düzenlemesi çalışmaları başlatmıştı.


Başlatılan çevre düzenlemesi kapsamında bölgede bulunan 80'e yakın kaya mezarları tarihi dokusuna uygun Büyükşehir Belediyesi arkeologları tarafından hummalı bir çalışma içerisine girdi.

Bölgede başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Bölgede bulunan esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Kale eteği projesinin hem rekreasyon hem de çevre düzenlemesi anlamında Şanlıurfa turizmine çok büyük katkı sağlayacak bir proje olduğunun altını çizen Başkan Nihat Çiftçi, "Projenin detayı ve uygulama alanıyla ilgili yapılan yüzey temizliği çalışmalarının arkeolojik kazılarla sürdürülmekte olduğunu söyledi. Başkan Çiftçi yapılan çalışmalarla ilgili Büyükşehir Belediyesi ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldıklarını ifade ederek, "Önemli tarihi bir alan ve bu alanı turizme kazandırmak için ciddi bir kamulaştırma yapıldı. İnşallah 1-1,5 yıl içinde hem kazı, hem de rekreasyon çalışmalarıyla çevre düzenlenmesi tamamlanacak. Balıklıgöl, Kale eteği ve haleplibahçe havzalarını tarihi ve tuzim açışından birlikte düşünmek lazım. İnanıyorum ki Şanlıurfa her şeyin en güzeline layık, Balıklıgöl, Haleplibahçesi ve Kale Eteği ile Şanlıurfa'nın dünya mirası arasına girebilecek bir şehir olduğunu görebiliyoruz. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı