Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kahta'da MR mağduriyeti sona eriyor

Kahta'da MR mağduriyeti sona eriyor

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde MR mağduriyeti sona eriyor.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2015 Çarşamba 18:08
Kahta'da MR mağduriyeti sona eriyor

Kahta Devlet Hastanesi bünyesine kazandırılan MR ve Mamografi cihazı ile vatandaşların mağduriyeti sona erecek.

Daha önce MR çektirmek için Adıyaman merkeze giden Kâhtalılar, ilçedeki devlet hastanesine MR ve Mamografi cihazının alınmasıyla özellikle yol mağduriyetinden kurtulmuş olacak.

Kahta Devlet Hastanesi bünyesine kazandırılacak yeni cihazlarla ilgili açıklamada bulunan Başhekim Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Bilindiği gibi hastanemizde MR ve Mamografi cihazımız yoktu. Hastane yönetimi olarak vatandaşlarımızın bu konuda büyük mağduriyet yaşadıklarını çok iyi biliyoruz. Bu cihazları kurumumuza kazandırabilmek için hemen harekete geçtik. Girişimlerimiz sonuç verdi, son derece mutluyuz.” dedi.

MR için Kahtalıların Adıyaman’a gitmek zorunda kaldığını belirten Dost, “Bu zamana dek MR çektirmek için Adıyaman’a gitmek zorunda kalan Kâhta, Gerger ve Sincikli vatandaşlarımızın yol mağduriyeti biterken, Samsatlı vatandaşlarımızın da yol mağduriyeti nispeten azalacaktır.” diye konuştu.

Dost, “Hastanemiz bünyesine kazandıracağımız MR, Mamografi ve Tomografi cihazlarımız son teknoloji ürünleri olup, görüntü kaliteleri de son derece yüksektir. Mevcut iki kesitli Tomografi (CT) cihazımız da hastanemiz bünyesine kazandırılacak olan 16 kesitli yepyeni bir Tomografi cihazı ile değiştirildikten sonra çok daha hızlı ve kaliteli görüntüleme sağlanacaktır. Bu sayede mevcut işlemlere ek olarak BT Koroner Anjiografi (Damarlı Anjiyografi) hizmeti de vermeye başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Dost, cihazların hastanelerine kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. (Mehmet Eren - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com