Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kahramanmaraş Siyer sınavına hazır

Kahramanmaraş Siyer sınavına hazır

​Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenecek olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nın hazırlık ve kayıtları Kahramanmaraş'ta devam ediyor.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2015 Pazar 17:04
Kahramanmaraş Siyer sınavına hazır

Peygamber Sevdalılar Platformu tarafından Türkiye Genelinde düzenlenecek olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı için Kahramanmaraş’ta hazırlık çalışmalarına hız verildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl on binlerin katılımı ile gerçekleştirilen Kutlu Doğum Siyer Sınavı bu yıl Kahramanmaraş’ta ikinci defa düzenlenecek.

Platform üyesi Kahramanmaraş İkra-Der tarafından düzenlenecek olan sınav hazırlıkları kapsamında dernek üyeleri şehrin çeşitli yerlerine afiş asarak halkı bilgilendirdi.

1 Aralık'ta başlayan başvurular 22 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek olan sınav için kayıtlar Kahramanmaraş İkra-Der tarafından kabul edilirken, dernek başkanı Ramazan Baykuş Kutlu Doğum Siyer Sınavına tüm halkı davet etti.

Sınavda; ikinci kategoriden velileri ile beraber 6 kişi, birinci kategoriden de 20 kişiye olmak üzere toplam 26 kişiye Umre ödülü, üçüncü kategoride dereceye girenlere ise bin bir çeşit hediye verilecek.

Üç kategoriden oluşan sınavda; birinci kategoriye 1997 ve daha önceki doğumlular, ikinci kategoriye 1998 ve 2001 arası doğumlular, üçüncü kategoriye ise 2002 ile 2007 arası doğumlular girebilecek.

Geçen yıla oranla sınava bu yıl başvurularının yoğun geçtiğini belirten Baykuş,  “Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Kahramanmaraş İkra-Der, olarak siyer sınavını geçen yıl ilk defa düzenledik. Geçen yıla göre bu yıl başvurular yoğun geçmektedir. Tabi kayıtlarımız 22 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek. İnşallah bu yıl yoğun bir katılım bekliyoruz.” dedi.

Sınava olan ilginin kendilerini sevindirdiklerini belirten Baykuş, “Bu sınavdaki amacımız Peygamberimizin hayatının okunup hayatımızda tatbik edilmesidir. Geçen yıl sınava katılan kimi katılımcılar Platforma teşekkür ederek, sınav vesilesiyle Peygamberin hayatını okuma fırsatı bulduklarını söylediler.” ifadelerini kullandı.

Kutlu Doğum Siyer Sınavına tüm halkı davet eden Baykuş, şehrin çeşitli yerlerine afiş asarak halkı bilgilendirdiklerini ve sınav kapsamında tüm hazırlıkların tamamlandığını da sözlerine ekledi. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com